Битва при Аль-Кадісії є ключовим моментом ісламської історії, що сприяла поширенню ісламу за межі Аравійського півострова. Завдяки розсекреченню знімків американського шпигунського супутника, вчені змогли знайти місце битви.
Археологи зробили значний прорив у визначенні місця історичної битви при Аль-Кадісії, ключової події в ранній ісламській історії. Це відкриття вдалося досягнути завдяки поєднанню розсекречених знімків американського шпигунського супутника 1970-х років з історичними документами та сучасними технологіями, пише Arkeonews.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Битва, що відбулася між 637 і 638 роками н. е., ознаменувала вирішальну перемогу арабів-мусульман над Сасанідською імперією, сприяючи поширенню ісламу за межами Аравійського півострова.
Дослідницька група на чолі з доктором Вільямом Дедменом з Даремського університету проводила дослідження Дарб Зубайда, стародавнього паломницького шляху з Куфи в Іраку до Мекки в Саудівській Аравії, коли виявила місце битви в іракській провінції Наджаф, приблизно за 30 кілометрах на південь від Куфи.
Використовуючи супутникові знімки та історичні тексти, вони звузили місце розташування поля битви до одного кілометра — значне поліпшення порівняно з попередніми оцінками, які охоплювали радіус 10-20 кілометрів.
Доктор Дедмен розповів, що знімки виявили 10-кілометрову подвійну стіну, яка з'єднувала військовий комплекс з поселенням на месопотамській заплаві, що узгоджується з історичними свідченнями про битву.
Наземні дослідження іракських археологів, зокрема доктора Джаафара Джотері і доктора Раджвана Алмаялі з Університету Аль-Кадісії, підтвердили ці висновки. Вчені виявили розташування Аль-Кадісії та Аль-Удхайба, ключових зупинок вздовж Дарб Зубайда.
Спільні зусилля пролили світло на важливу для ісламської історії подію, яка залишалася географічно невизначеною через брак археологічних доказів.
Важливо Учені розкрили моторошну правду: на що пішли ацтеки, щоб задобрити божество дощуЦе відкриття стало частиною проєкту "Археологія Близького Сходу та Північної Африки під загрозою зникнення" (EAMENA), спільної ініціативи Оксфордського, Даремського та Лестерського університетів.
Розпочатий у 2015 році за фінансової підтримки Аркадії, проєкт спрямований на документування та захист зникаючих археологічних об'єктів у всьому регіоні.
Раніше Фокус писав про новий спосіб дослідження, яким скористалися вчені. Дослідники розробили інноваційну нейронну мережу, здатну перетворювати одну 2D-фотографію на повністю реконструйовану цифрову 3D-модель об'єкта.
Також ми розповідали про унікальні артефакти, знайдені в Польщі. Археологи виявили їх на місці Битви під Дубенкою.