КНДР боїться залишитись сам на сам проти КНДР без зброї.
У Південній Кореї наразі очікують погляду зі сторони нової адміністрації США щодо безпекової ситуації у світі, зокрема на те, чи буде Трамп підтримувати Україну у військовому плані.
Таку думку в етері Еспресо висловив військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков.
Він заявив, що наступного року з Південної Кореї виводять 25% бойових машин повітряного флоту США.
"На мою думку, Південна Корея взагалі чекає на реакцію Трампа, тобто яка позиція буде у США щодо архітектури безпеки у світі. Це не про те, чи буде Трамп підтримувати Україну, чи ні. Мова йде про глобальну позицію, що взагалі буде робити Трамп, у тому числі й відносно України. Насправді безпека Південної Кореї дуже сильно залежить від США, війська яких перебувають зараз у цій країні", - зауважив військовий експерт.
Катком заявив, що Трамп хоче змінити вектор глобальної оборонної політики США і кинути Україну. Тому у корейців виникає питання, чи не будуть вони наступними, і не поспішають передавати Україні озброєння. У Сеулі бояться залишитись сам на сам проти КНДР.
"Відповідно, Південна Корея не може бути впевненою та готовою, щоб в принципі передавати хоча б щось комусь. Мені здається, що у цьому питання. А водночас нещодавно у Південної Кореї похитнулась впевненість у підтримці США, бо у 2025 році американці виводять з Південної Кореї ескадрилью штурмовиків А-10, скорочують 7-му повітряну армію США на цю ескадрилью. І тепер там залишається три ескадрильї F-16, тобто літаки знімають, а заміни немає. Відповідно, мінус 25% бойових машин повітряних сил США залишається у Південній Кореї. Тому на фоні цього є питання – чи будуть "вписуватися" США за Південну Корею, якщо вони готові зменшити допомогу", - прокоментував Олег Катков.
Крім того, ми раніше інформували, що в Росії вперше помітили далекобійну гаубицю КНДР.
- ЄС готує відповідь КНДР на участь її військ у війні проти України — Боррель
- Сеул змушений переглянути плани постачання зброї Україні через перемогу Трампа – Bloomberg
- США, Південна Корея і Японія розпочали масштабні військові навчання на тлі співпраці РФ і КНДР