Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 13 листопада 2024 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 13 листопада 2024 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 13 листопада 2024 року

Російські атаки на цивільну інфраструктуру, участь Північної Кореї у війні проти України, Курська операція, бронеавтомобілі з «Мосфільму».

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «Інтер», «FreeДом» 

У блоці каналу «Інтер» речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук, коментуючи наслідки російських атак на Одесу, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, наголосив, що постраждали від авіаударів, дронів і ракет у першу чергу мирні мешканці, адже ворог бив не по енергетичній або припортовій інфраструктурі, як зазвичай, а по житлових будинках. Є загиблі, багато поранених, зокрема діти. «Це залякування мирного населення, і не просто залякування, а знищення», — вважає Братчук. За його словами, росіяни перетворили тероризм на державну ідеологію і зупинятися не збираються. 

На думку політичного коментатора Дмитра Левуся, реакція світової спільноти на участь північнокорейських військових у війні Росії проти України не повинна обмежуватися заявами, адже заяви не зупинять агресії. Необхідний тиск, зокрема на Китай, якому Північна Корея завдячує своїм існуванням, на Росію за порушення міжнародних санкцій щодо КНДР, і безпосередньо на керівництво КНДР. 

Економіст Олександр Савченко повідомив, що з початку повномасштабної війни рівень життя пересічного росіянина впав приблизно на 9-10%. Це не смертельно, однак західні санкції і економічна політика Путіна прискорюють процес, тобто років через п’ять-десять, якщо не раніше, вершкове масло стане делікатесом. «За все треба платити. Ось народ Росії й платить за таку політику Путіна», — підкреслив Савченко.

Російський опозиціонер Ігор Яковенко припустив, що Путін не поїде на саміт Великої двадцятки в Бразилію тому, що злякався ордеру на арешт, виданого Міжнародним кримінальним судом. 

У блоці каналу «Freeдом» військовослужбовець Кирило Сазонов розповів про бойові дії в Курській області, куди ворог підтягнув, за різними оцінками, від 45 до 55 тисяч військових. Упродовж останніх п’яти діб противник дуже жорстко штурмує позиції наших оборонців, які своєю чергою «мінусують» чимало ворожої техніки. «Сьогодні російська армія забрала старі танки й бронеавтомобілі з кіностудії «Мосфільм», щоб поповнювати свої запаси. Тому «мінусуємо» дуже непогано», — сказав Сазонов.

Експерт з міжнародної безпеки фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко, коментуючи військові навчання «Лезо свободи», які розпочали США, Південна Корея та Японія, зазначив, що поглиблення військового співробітництва між Росією та Північною Кореєю змушує Південну Корею та її союзників підвищувати готовність протистояти новим способам ведення війни, які раніше обмежувалися лише територією України. 

За словами директора Центру міжнародних досліджень Володимира Дубовика, критеріями в перших призначеннях новообраного президента США Дональда Трампа є особиста відданість, лояльність. Чи будуть ці призначенці самостійними в ухваленні рішень — чи муситимуть постійно озиратися на главу Білого дому? На думку Жовтенка, ймовірніше друге.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader