Українські зірки в День студента поділилися спогадами зі своїх студентських років
Українські зірки в День студента поділилися спогадами зі своїх студентських років

Українські зірки в День студента поділилися спогадами зі своїх студентських років

Щороку тадиційно 17 листопада відзначають Міжнародний день студента. День який святкують усі студенти світу. Для когось День студента – це просто звичайни день в календарі, а для когось – привід зустрітися з друзями і повеселитися. Однак, хто і як би не сприймав це свято, усі, хто пізнав смак студентського життя завжди знайдуть, що цікавого розповісти.

Традиційно, 17 листопада, в Україні та світі відзначають Міжнародний День студента. Цей той день, коли всі студенти навчальних закладів сприймають як почесне свято, адже студентство — це той період, який проходить дуже швидко, однак спогади з нього залишаються на все життя. У цей день спеціально для Фокусу українські зірки розповіли про те, якими були їхні студентські роки.

Victoria Niro
Фото: Максим Лісовий

Українська співачка Victoria Niro, що її навчання і ті самі "золоті студентські роки" випали на пандемію і повномасштабне вторгнення. Однак на першому курсі Victoria Niro встигла стати зіркою аудиторії.

"Одного разу, на акторській майстерності в нас була репетиція зі стільцями. Звучить просто, правда? Але не цього разу! Я була як завжди одягнена в свої улюблені джинси з ланцюжками. Пара закінчилась, і всі збиралися йти, та один із цих ланцюжків зачепився за стільчик так, що я буквально була прикута до нього. І тут почалось… Одногрупники намагалися мене визволити з цієї пастки, але нічого не виходило. Хтось намагався розплутати ланцюжок, хтось піднімав стільчик, а я сиділа і думала про свою безпорадність. Минуло 10 хвилин, потім 20… 30… вже стукнуло 40, а я все ще сиджу! Тим часом мій телефон залишився у сумці, він був на беззвучному, і я не могла відповісти на дзвінки мами. Вона не витримала і приїхала до університету, бо думала, що все, капець – я або загубилася, або цигани викрали І ось вона входить до аудиторії, а перед нею картина: її донька сидить на стільчику, оточена одногрупниками, які безрезультатно намагаються її визволити. Мама стоїть у дверях і не може зрозуміти, що відбувається, а потім починає сміятися зі словами: "Ну, Віка, і от чому я не здивована?" Зрештою, мама допомогла мені звільнитися — розрізали ті кайдани і розійшлись по домах. Але цей день залишився у пам'яті всіх нас надовго. Потім щоразу, коли ми бачили стільчики на парі, всі питали: "Віка, цепури не забула?" — пригадала дівчина.

ІРИНА ПІСТРЮГА
Фото: Пресслужба

Блогерка Ірина Пістрюга пригадала, як будучи студенткою прийшла на пари не підготувавшись, але це не завадило їй вдало списати самостійну роботу, сидячи прямо перед носом у викладача.

"Прошу всіх викладачів та педагогів пропустити наступну розповідь, бо це мій подарунок-лайфхак всім студентам. Колись я не підготувалась до самостійної і зрозуміла: це виклик. Викладач прямо переді мною, суворий, як охоронець, а в мене — лише ручка та тремтіння у пальцях. План був, чесно кажучи, складний, але ефективний. Всі завжди списували на останніх партах, і я вирішила обійти цю систему: списувати на першій. І знаєте що — викладач навіть не дивився на мене, бо як можна списати на першій парті. Тим паче з телефону (так, я люблю ризик). Спіймати мене було нереально, бо я сиділа, як у театрі, де головна роль — майстер-клас зі списування на першій парті", — пригадала блогерка.

НІКІТА КІСЕЛЬОВ
Фото: Пресслужба

Співак Нікіта Кісельов пригадав про кумедний випадок під час іспиту.

"В багатьох інтерв’ю я розповідав, що моя освіта завжди крутилась навколо музики, тому і найбільш курйозні історії зі студентських років завжди були пов’язані саме з музикою. Не знаю, наскільки смішним був цей момент, але я згадую його і до цього дня. Якось під час іспитів перед Новим роком я співав новорічну пісню, яку сам написав. Ми з одногрупниками зробили танцювальну постановку, в якій вони також брали участь. Все було, як справжнє шоу для нашої комісії та для студентів, які прийшли дивитися наш іспит. Ми поставили стіл, накрили його — було, як новорічне застілля. Я встав за ним і почав співати пісню, наче тост. Ми пропрацювали всі рухи: коли сміятися, коли завмирати – все було продумано. Але в певний момент одногрупники почали робити все зовсім інакше та дуже голосно сміятися. І в цей момент я не втримався і також почав реготати під час виступу. Це один з найяскравіших спогадів з тих років", — пригадав співак.

ДАРІЯ ТІЩЕНКО
Фото: Пресслужба

Лікар-дерматолог та косметолог Дарія Тіщенко пригадала, як одного разу в університеті викладач сплутав її прізвище з прізвищем своїх знаоймих і прямо під час екзамену розповідав їй свої історії з молодості.

Пам'ятаю, як на другому курсі наша група здавала модуль із одного дуже цікавого предмету (не можу сказати назву, адже історія пов’язана із завідувачем кафедри). В університеті Богомольця здача модулів, як і загалом навчання, відрізняється від того, що відбувається в інших закладах. До нас ставилися надзвичайно вимогливо, особливо під час здачі модулів. Отже, одного разу, під час здачі модуля з важливого предмета, іспит із якого приймав завідувач кафедри, сталася наступна історія. Підходжу я до викладача, сідаю напроти нього. Він уважно дивиться на мене й запитує моє прізвище. Я без задньої думки відповідаю: "Тіщенко Дарія". Його реакція мене дуже здивувала. Він сказав, що добре знайомий із моїми родичами, розповів кілька історій зі своєї молодості, пов’язаних із ними, сам собі згадав юність, посміявся, порадів… А я весь цей час мовчала. Тоді він каже: "Ну що, Даріє, ти мені нагадала про молоді роки, про те, як весело ми проводили час із твоїми родичами. За це я готовий поставити тобі оцінку за модуль". Варто було побачити його здивоване обличчя, коли після його п’ятихвилинної промови про бурхливу молодість я сказала, що не маю стосунку до людей, про яких він розповідав. Він був дуже здивований, але, на щастя, не сердитий. Однак його бажання поставити мені залік кудись зникло. Я подумала: "Ну все, зараз буде рознос". Але він подякував мені за правду, за чесність і сміливість, зазначивши, що був вражений моїм рішенням сказати правду і не скористатися нагодою швидко отримати гарну оцінку та піти додому. Це був мій свідомий вибір – пов'язати своє життя з медициною. Я люблю навчатися та вважаю за необхідне бути чесною насамперед із собою. Модуль я здала добре", — пригадала Тіщенко.

KUTOVYI
Фото: Пресслужба

Співак KUTOVYI розповів, як будучи студентом хотів влаштуватися на роботу. За його словами, тоді він вирішив шукати роботу ходячи в офіси і пропонуючи взяти його на роботу.

"Згадати щось цікаве та веселе зі студентських років непросто, адже я навчався на інженера в КПІ. У нас завжди була якась гонитва: нескінченні лабораторні, звіти, хронічний брак часу навіть на короткі перерви, не кажучи вже про особисте життя. До того ж я не жив у гуртожитку — перші півтора року їздив у Білу Церкву й назад, тож часто просто вибивався з сил. Зрозуміло, чому пригадати кумедний випадок не так легко. Проте є один спогад, що досі змушує мене трохи ніяковіти через "іспанський сором". Це сталося між другим і третім курсом, у спекотний літній день. Вже з’явилася певна впевненість у собі та бажання знайти першу роботу програмістом, щоб почати заробляти й стати незалежним. Чомусь ми з другом вирішили, що найкращий спосіб — це виділити цілий день і поїздити Києвом, заходячи просто в офіси різних ІТ-компаній із пропозицією найняти нас. Уявіть реакцію HR-менеджерів, коли замість резюме на пошті чи повідомлень у LinkedIn у двері офісів стукали двоє студентів. Вони ж звикли до більш цивілізованих способів пошуку роботи: моніторинг вакансій, надсилання резюме. А тут — живцем, без попередження, з амбіціями та очима, сповненими надії. На той момент це здавалося чудовою ідеєю, і ми щиро вірили, що саме так знайдемо роботу. Зараз я згадую це з усмішкою і трохи соромлюся — наскільки ж наївними ми були", — пригадав співак.

ІРИНА АДОНІНА
Фото: Пресслужба

Інфлюенсерка Ірина Адоніна пригадала свої студентські роки, в період коли вона здобувала медичну освіту.

"Моя перша освіта була медичною, а як всім відомо, студенти-медики — це особливий вид людей. Тому що таке навчання — дуже складна специфіка, яка потребує стійкої психіки, щоб у досить ранньому віці бути готовим до практики в анатомічному залі, психлікарнях та дитячих медичних установах. Але не дивлячись на це — ми мали дуже яскраве життя поза навчанням. У нас був улюблений клуб, де ми часто збиралися, особливо на День студента вечірки тривали всю ніч. І також пам'ятаю, що я започаткувала конкурс краси у своєму університеті й підготовка цих заходів була просто пекельною, ми там і сміялись, і плакали. Тому мені складно виокремити щось конкретне, бо насправді кожен день був веселим.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Григорій Решетнік, Надія Матвєєва та інші розповіли, якими було їх студентське життя.

Джерело матеріала
loader
loader