Такою була відповідь речника відомства Лінь Цзяня на прохання кореспондента Укрінформу дати оцінку злочинним діям росіян, через які сотні тисяч українців залишились без тепла й електроенергії, коли надворі вже морозна погода.
«Відповідні сторони повинні відповідально працювати над деескалацією і накопичувати умови для якнайшвидшого припинення вогню та політичного врегулювання конфлікту», - сказав Лінь.
Яким чином досягнути деескалації у війні без тиску на Росію, яка не припиняє обстрілів України та спроб загарбати більше української території, у МЗС Китаю не пояснюють.
Китай декларує нейтралітет стосовно російсько-української війни і заявляє, що не передає летальних озброєнь воюючим сторонам та відкидає будь-які звинувачення у військовій підтримці Росії.
Китайський уряд уникає визначення агресора і жертви війни, проте від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну різко поглибив зв’язки та торгово-економічну співпрацю з країною-окупантом, але заморозив політичну комунікацію з керівництвом України.
Заяви лідерів Китаю про необхідність деескалації для припинення війни залишаються риторичними деклараціями, що не мають жодного впливу на ситуацію на фронті й повністю ігноруються Москвою, найближчим союзником Пекіна.
Як повідомляв Укрінформ, Китай утримується від критики рішення Сполучених Штатів про скасування заборони на використання Україною далекобійних ракет ATACMS по території Росії.
Фото: Getty Images