Сибіга на Радбезі ООН: Міжнародні механізми зупинення воєн не спрацювали – потрібні нові інструменти
Сибіга на Радбезі ООН: Міжнародні механізми зупинення воєн не спрацювали – потрібні нові інструменти

Сибіга на Радбезі ООН: Міжнародні механізми зупинення воєн не спрацювали – потрібні нові інструменти

Тисяча днів повномасштабної російської війни свідчить про хоробрість українців, підтримку з боку партнерів, але також і про неспроможність міжнародної спільноти зупинити війни та звірства, вважає міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це він заявив у понеділок на засіданні Ради Безпеки з обговорення російського вторгнення в Україну.

«Ця цифра свідчить про неспроможність міжнародної спільноти, у тому числі й цієї шановної Ради Безпеки, зупинити загарбницькі війни та звірства», – сказав міністр.

Міжнародні механізми не спрацювали, тому потрібно створити нові інструменти, щоб відновити повагу до Статуту ООН, наголосив він.

За його словами, світові доведеться заплатити велику ціну, «якщо він вибере умиротворення замість простого миру», а «світові лідери оберуть слабкість замість сили».

«Досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру є нагальною ціллю. Якою б не була ціна її досягнення зараз, ціна подальших невдач буде набагато, набагато вищою», – зазначив міністр.

Він додав, що ніхто у світі не платить вищу ціну за російську агресію, ніж народ України. «Саме тому він, і тільки він, повинен визначати умови миру», – підкреслив глава МЗС.

Світ не може дозволити собі мир в Україні за будь-яку ціну. Тому що, врешті-решт, ціна буде занадто високою, наголосив він.

Він нагадав, що жодні домовленості з РФ не можуть викликати довіру.

Від початку агресії у 2014 році Росія порушила близько 400 міжнародних договорів, зазначив Сибіга.

«До речі, наступного місяця сповнюється 30 років Будапештському меморандуму. Сьогодні цей документ слугує нагадуванням всьому світу: ніколи не довіряйте Росії. Їхній світ не має жодної цінності», – нагадав він.

Основним принципом українського підходу є визнання того, що не може бути жодних компромісів щодо територіальної цілісності та суверенітету – як в Україні, так і будь-де, підкреслив він.

Найшвидший спосіб покласти край цій війні – збільшити підтримку, необхідну Україні для самозахисту, і примусити Росію вивести війська, зауважив він.

«Надання Україні необхідних засобів і зняття штучних обмежень на використання зброї прискорить досягнення справедливого і тривалого миру», – додав міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Сибіга в понеділок узяв участь у засіданні Ради Безпеки ООН з обговорення російської війни, приуроченому 1000 днів повномасштабного вторгнення.

Теги за темою
війна ООН
Джерело матеріала
loader
loader