Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це заявив міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг під час спільної пресконференції зі своїм українським колегою Андрієм Сибігою у середу у Відні.
"Австріяз огляду на свою нейтральність не надає Україні військової техніки або летального озброєння. Ми також це не фінансуємо, і саме тому, думаю, було б трохи зайвим для мене давати добрі поради третім сторонам, що робити чи не робити. Але дозвольте мені чітко зазначити одну річ. Росія використовує війська з Північної Кореї, застосовує боєприпаси, дрони та ракети, які постачають інші країни, щоб атакувати всю Україну, а також цивільну, енергетичну та продовольчу інфраструктуру. Це, як встановлено ООН, є воєнним злочином – цілеспрямованим нападом на цивільну інфраструктуру. Отже, підтримка України аж ніяк не робить це війною Заходу проти Росії", - прокоментував міністр питання щодо дозволу країн Заходу атакувати військові цілі на території РФ.
Він підкреслив, що України "реалізує своє право на самооборону відповідно до статуту ООН, і країни, які підтримують Україну, діють у повній відповідності до міжнародного права і статуту ООН".
Шалленберг вказав на те, що усі хочуть припинення війни шляхом переговорів, однак рішення з цього приводу мають приймати українці, які обороняються, – коли і як.
"Народ України заслуговує на мир, але не нав'язаний мир, не продиктований іншими. Саме український народ продемонстрував мужність і відвагу, захищаючи протягом 1001 дня свою країну, свій суверенітет, свою територіальну цілісність. І це вимагає нашої поваги і нашої підтримки. І саме український народ має вирішувати, коли, як і де розпочинати переговори. Не може бути переговорів про Україну без України. Для мене це основне правило, і ми повинні його дотримуватися", - зазначив очільник австрійського МЗС.
Як повідомляв Укрінформ, у середу, 20 листопада, міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відвідує Республіку Австрія.
У Відні глава МЗС України провів переговори з міністром закордонних справ Австрії Александром Шалленбергом щодо розвитку двосторонніх відносин, зміцнення європейської безпеки, втілення Формули миру та інших важливих тем.
Фото: @a_schallenberg