Небезпечна ситуація на орбіті: МКС довелося запустити двигуни, щоб уникнути зіткнення
Небезпечна ситуація на орбіті: МКС довелося запустити двигуни, щоб уникнути зіткнення

Небезпечна ситуація на орбіті: МКС довелося запустити двигуни, щоб уникнути зіткнення

Шматок космічного сміття, що летить у бік Міжнародної космічної станції, змусив NASA вжити термінових заходів з ухилення.

У вівторок, 19 листопада, о 22:09 за Києвом, були запущені двигуни російського космічного вантажного корабля "Прогрес", прикріпленого до Міжнародної космічної станції (МКС). Це було зроблено для того, щоб трохи змінити орбіту станції і завдяки цьому вдалося ухилитися від потенційно небезпечного шматка космічного сміття, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Згідно з повідомленням NASA, для МКС існувала загроза зіткнення з уламком непрацюючого військового метеорологічного супутника, який розвалився на частини ще 2015 року. Відтоді уламки літають навколо Землі і становлять загрозу для супутників, що працюють, зокрема і для МКС.

Як показали розрахунки, якщо не провести маневр ухилення, то уламок космічного сміття пролетить у межах 4 км від МКС і потенційно може врізатися в станцію. Тому NASA, спільно з "Роскосмосом", ухвалило рішення змінити орбіту МКС за допомогою запуску двигунів російського космічного вантажного корабля "Прогрес". Двигуни працювали протягом 5,5 хвилин. Таким чином вдалося уникнути небезпечного інциденту.

Подібні маневри ухилення не є чимось незвичайним. З 1999 року по 2022 рік МКС довелося ухилятися від уламків космічного сміття вже 32 рази. У 2023 році станції довелося змінювати свою орбіту через космічне сміття 2 рази.

Але такі інциденти можуть виникати частіше, адже низька навколоземна орбіта дедалі більше наповнюється неробочими супутниками і відпрацьованими ступенями космічних ракет.

Маневр ухилення, який виконала МКС, стався всього за майже 2 години до важливої події в галузі космічних польотів. У вівторок, 19 листопада опівночі з космодрому компанії SpaceX у штаті Техас відбувся шостий випробувальний запуск у космос мегаракети Starship, як уже писав Фокус.

Також Фокус писав про те, що найкращі фотографії Сонцязробив апарат Solar Orbiter. Найдетальніші знімки Сонця зробив космічний апарат Європейського космічного агентства. Наша зірка може виглядати по-різному.

Ще Фокус писав про те, яка ймовірність того, що величезний астероїд вріжеться в Землю і як часто взагалі космічні камені падають на нашу планету.

Нагадуємо, що NASA стурбоване станом здоров'я двох астронавтів, які перебувають на МКС набагато довше, ніж планувалося, як уже писав Фокус.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader