Накопичені борги за комунальні послуги можуть створити чимало проблем, навіть за умов повномасштабної війни.
Однак існує механізм, що дозволяє уникнути стягнення грошей через суд та нарахування штрафів. Про це нагадали на facebook-сторінці КП "Ірпіньводоканал".
Фахівці підприємства нагадали, що в Україні дозволено відключення комунальних послуг та примусове стягнення боргів через суд, якщо споживач ігнорує рахунки.
Зазвичай такі громадяни отримують попередження, в якому їм дається останній шанс уникнути судових розглядів, сплативши борг. Проте, якщо фінансової спроможності немає, тобто й інший механізм - укладення договору про реструктуризацію.
"Боржники отримують письмові попередження з вимогою погасити борг або укласти договір реструктуризації. У разі ігнорування можливі судові позови та примусове стягнення боргу відповідно до законодавства", - попереджають комунальники.
Щоб уникнути плачевних наслідків, комунальники радять:
- визнати проблему та взяти за мету позбавити від боргу;
- звернеться до постачальника послуг та написати заяву на реструктуризацію боргу;
- погодити умови погашення - борг можна поділити на період до 12 місяців з першим обов'язковим внеском.
Надалі споживачеві доведеться сплачувати щомісяця за поточне споживання + обумовлену частину боргу. Але при цьому людина зможе оформити субсидію, якщо має на неї право.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, несплата за тепло та воду: яка сума заборгованості гарантує відключення послуг.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, як вартість пачки цигарок: комунальники аргументували чергове підвищення тарифів.