Про це повідомив начальник відділу підготовки навчальних центрів командування Сухопутних військ полковник Юрій Дяченко під час пресконференції в Укрінформі.
«Базова загальновійськова підготовка проводиться з усіма військовослужбовцями, які призиваються на військову службу як за контрактом, так і по мобілізації. Основною метою підготовки є набуття військовослужбовцем знань та навичок, які потрібні для ведення бойових дій. Програма однакова для всіх військовослужбовців Збройних сил України, для всіх родів військ,.. розробляється та затверджується Генеральним штабом ЗСУ. Підготовка проводиться в навчальних центрах та навчальних центрах підготовки підрозділів кваліфікованим інструкторським викладацьким складом, який має бойовий досвід», - сказав Дяченко.
За його словами, залежно від специфіки навчальних центрів від 60% до 96% інструкторів мають бойовий досвід. На цей час у районах ведення бойових дій перебувають понад 200 інструкторів.
Полковник розповів, що після прибуття військовослужбовців до навчального центру проводиться психологічний відбір, медичний огляд, перевірка їх фізичного стану. З урахуванням вікових та фізичних показників військовослужбовців формуються навчальні групи, відбувається їх забезпечення зброєю, модерування та спорядження.
«В процесі підготовки їх навчають приводити особисту зброю до нормального бою, вести вогонь зі стрілецької зброї, метати бойові гранати, надавати домедичну і психологічну допомогу собі та своїм товаришам», - поінформував Дяченко.
Новобранців також вчать облаштовувати та маскувати вогневі позиції, виконувати заходи для захисту від БпЛА; долати інженерні, мінно-вибухові загородження; дотримуватись кібергігієни при користуванні гаджетами; виконувати бойові завдання в різних умовах; застосовувати засоби окопного РЕБ.
Дяченко уточнив, що у 2016 році програма підготовки, розроблена та впроваджена за участю інструкторів країн-партнерів за стандартами НАТО, тривала 1 місяць. У 2020-2021 рр. впроваджена підготовки з терміном навчання до 3 місяців, але після початку повномасштабного вторгнення РФ виникла необхідність підготовки численного мобілізаційного ресурсу, тому виникла потреба у зменшенні курсу.
«З 2022 року по жовтень 2024 року підготовка проводилась протягом одного місяця. Та час не стоїть на місці, потребує адаптації до змін, які відбуваються на полі бою, внесення змін до програм підготовки. Так, протягом 2022-2024 років ми вже маємо четверте видання програми БЗВП, яка збільшена до 1,5 місяця», - нагадав полковник.
Як повідомлялося, командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк в інтерв'ю Укрінформу повідомив, що у навчальних центрах для мобілізованих стало більше практичної підготовки та нових програм з урахування зміни тактики армії РФ на полі бою.