Про це повідомило Міністерство соціальної політики України, передає Укрінформ.
«Ця законодавча ініціатива запроваджує систему обліку немайнової шкоди – важливий інструмент для фіксації випадків втрати життя, здоров’я, родини, вимушеного переселення чи позбавлення доступу до освіти та медицини через війну», - йдеться в повідомленні.
Документ також регулює створення та роботу реєстру даних про дітей, депортованих або примусово переміщених через збройну агресію РФ проти України.
Основними напрямками роботи системи є облік інформації та людей, життю та здоров’ю яких завдано шкоди, збір інформації щодо постраждалих громадян та подальша допомога їм у верифікації даних щодо завданої шкоди. Крім того, система допоможе обліковувати видатки державного та місцевих бюджетів, бюджетів соціальних фондів, пов’язаних з наданням допомоги та підтримки громадянам, які постраждали внаслідок війни.
Принцип роботи системи полягатиме в обміні даними між різними державними реєстрами та базами для полегшення збору інформації та мінімального бюрократичного навантаження на постраждалу особу. Це дозволить максимально оперативно фіксувати завдану шкоду. В подальшому також планується запровадження можливості подання людиною повідомлення про завдану їй шкоду через «Дію» та ЦНАП. У перспективі кожна постраждала особа матиме можливість через єдине вікно отримати повне досьє про завдану шкоду та доступні їй види підтримки.
За інформацією Мінсоцполітики, система обліку інформації про шкоду є першим інструментом для побудови ефективної системи підтримки громадян, особистим немайновим правам яких завдано шкоди. Наступним кроком стане розробка та ухвалення комплексного закону про заходи з підтримки постраждалих, підготовку якого уже розпочато.
Як повідомлялося, у співпраці з міжнародними партнерами планується у 2025 році розпочати формальні переговори та узгодити міжнародний інструмент щодо створення комісії, яка оцінюватиме збитки та визначатиме компенсації для постраждалих внаслідок російської агресії.