Про це повідомило білоруське Радіо Свобода, передає Укрінформ.
Зазначається, що білоруський державний телеканал АНТ випустив фільм, в якому Захід звинувачують у спробі захоплення Білорусі. В ньому є кадри, де колишнього білоруського добровольця в Україні Василя Веромейчика під арештом виводять з літака в мінському аеропорту.
Координаційна рада Білорусі опублікувала коментар щодо затримання Веромейчика, який є її членом. Зазначається, що Веромейчика затримали в Хошиміні 13 листопада. За даними місцевої поліції, його екстрадували до Білорусі вже наступного дня - 14 листопада. Пізніше стало відомо, що операцію організував КДБ Білорусі, використовуючи бійку у барі як формальний привід для затримання, пише Зеркало.
Згодом стало відомо про обшуки у родичів Веромейчика.
«Дивно, що практично ніхто з місцевих юристів не погодився взятися за цю справу. Ті, хто погодився, не змогли отримати жодної інформації від поліції, яка відмовилася від коментарів. Лише 19 листопада людині на місці вдалося отримати неофіційну відповідь, що Василя вивезли та депортували вже наступного дня після затримання», – повідомили у Координаційній раді.
Як пояснили в КР, Василь Веромейчик опинився у В'єтнамі «внаслідок складного збігу обставин».
«На вимогу штабу полку Кастуся Калиновського, з яким бійці мали конфлікт, ГУР України закрило Василю в’їзд в Україну. Пізніше уряд Литви заборонив йому в'їзд до Євросоюзу. Опинившись у ситуації, коли можливості вибору були дуже обмежені, Василь вирішив тимчасово залишитися у В’єтнамі – країні, яку він добре знав і де мав друзів», – йдеться у повідомленні КР.
Василь «Пацук» Веромейчик сім років служив у білоруській армії, брав участь у протестному русі 2020 року за вільні вибори. Після загрози арешту емігрував в Україну, де вступив до полку Кастуся Калиновського. Воював в батальйоні «Волат», брав участь у боях на півдні та сході України. У квітні 2022 року отримав поранення в Миколаївській області під час важкого бою, коли з семи бійців вижили лише двоє. У 2024 році він був обраний до Координаційної ради від «Блоку Прокоп’єва-Єгорова» і став співзасновником Об’єднання білоруських добровольців.
Як повідомляв Укрінформ, білоруський полк ЗСУ був сформований як батальйон для захисту Києва від російського вторгнення 2022 року. До його складу увійшли члени тактичної групи «Білорусь», учасники «Білого легіону» і «Молодого фронту», а також інші білоруси. До складу формування також входить група добровольців білоруського «Чорного кота».
Полк названий на честь Кастуся Калиновського - одного з лідерів Січневого повстання білорусів, поляків, литовців та українців проти Російської імперії у 1863 році, національного героя Білорусі.
Фото: Фб