Командир Третьої штурмової вказав основну причину нестачі людей на фронті
Командир Третьої штурмової вказав основну причину нестачі людей на фронті

Командир Третьої штурмової вказав основну причину нестачі людей на фронті

Білецький зазначив, що 80% військових інструкторів у навчальних центрах не були на війні.

Проблема з нестачею людей на фронті не полягає лише в діях Територіальних центрів комплектування (ТЦК), хоча їхні методи можуть бути надмірними. Ключова проблема полягає у недовірі.

Про це повідомив командир Третьої штурмової бригади Андрій Білецький в інтерв'ю Українській правді.

"Якщо люди розуміють, що потраплять у центр бойової підготовки, де бойовою підготовкою займатися вони не будуть, де кількість вистріляних набоїв – це третина, а інколи й менше від радянського нормативу курсу молодого бійця, де вони розуміють, що далі попадуть до такого ж некомпетентного сержанта... і це буде їхній властитель життя та смерті – то це не дуже мотивує", — зауважив Білецький.

Білецький наголосив, що головним страхом людини є невідомість.

"Коли ти розумієш, що ти – нуль на полі бою, що нічого про це не знаєш. Можливо, за 2 місяці тобі розкажуть, але тобі ще їх треба прожити, ці 2 місяці – йти страшно. Всім страшно: суперпрофесіоналу, кожному бійцю. Немає таких людей, кому не страшно. Але це різне страшно", - сказав військовий.

Він пояснив, що є різниця між тим, коли людина чітко розуміє, що відбуватиметься, і знає, як виконати завдання та вижити на полі бою, і тим, коли людина просто відчуває страх. Білецький підкреслив, що це можна легко виправити — достатньо навчити людей, оскільки іншого варіанту немає.

"Люди стають професіоналами виключно від того, як їх навчають... З будь-якої людини можна виховати міцного середнячка, достатньо компетентного, який би міг виконувати базові піхотні задачі", - заявив Білецький.

Військовий додав, що в Україні терміново потрібно вирішувати питання підготовки молодшого офіцерського складу та змінювати підхід до базової загальновійськової підготовки. Він підкреслив, що такий підхід буде ефективним і для поповнення складу ЗСУ.

"Ті люди, які в армію попадають щомісяця, мають бути навчені в рази краще, ніж вони навчені зараз. Тоді в СЗЧ піде набагато менше, менше загине або буде поранено, а втрати противника зростатимуть", - зауважив командир 3 ОШБр.

Білецький впевнений, що необхідно зосередитися на значному підвищенні ефективності армії, що включає в себе високий рівень бойової підготовки.

"Для того, щоб була якісна бойова підготовка, уже є професійні учебки. Їх просто треба масштабувати", - додав військовий.

Командир підкреслив, що до цих навчальних центрів слід направити людей, аби вони підготували тисячі інструкторів.

"Зараз 80% у навчальних центрах – це люди, які на війні не були. Питання: а чого вони вчать? Треба зібрати з військ 3–4 тис. – так, це буде боляче, але не критично. Берете хороших сержантів і старих солдатів... Це не буде просто. Якщо йти по короткому шляху – за 4 місяці. По хорошому – за 6 місяців вони стануть якісними інструкторами і випустять свій пробний курс. Після цього ви можете приблизно рахувати, що одна людина повинна випускати 10 курсантів. Тобто 4 тис. можуть готувати 40 тис. одночасно. І це вже зовсім інша якість людей", - додав Білецький.

Нагадаємо, 3-тя штурмова показала ефектну ліквідацію ворожої гармати.

Джерело матеріала
loader