Німеччина не схвалює, але і не засуджує передачу США Україні протипіхотних мін
Німеччина не схвалює, але і не засуджує передачу США Україні протипіхотних мін

Німеччина не схвалює, але і не засуджує передачу США Україні протипіхотних мін

У Німеччині висловлюють жаль через передачу Україні Сполученими Штатами Америка протипіхотних мін, але заяв про засудження такого кроку не пролунало.

Так відреагував на відповідне запитання на брифінгу в п'ятницю в Берліні речник МЗС ФРН Крістіан Вагнер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Чесно кажучи, прикро, що Україна бачить це таким чином, що вона змушена вдатися до такого кроку в ході цієї війни», - заявив речник.

Вагнер підкреслив, що Німеччина, як підписантка Оттавської конвенції, закликає до дотримання її положень, і висловив жаль, що наразі цієї конвенції дотримуються не всі держави, які до неї приєдналися.

Україна є стороною Оттавської конвенції.

Дипломат водночас нагадав, що Росія очевидно масштабно та в порушення міжнародного гуманітарного права (хоча вона й не є учасницею конвенції) використовує таку зброю.

«Це ми засуджуємо якнайрішучіше», - підкреслив Вагнер.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони СШАЛлойд Остін підтвердив днями, що адміністрація президента Байдена дозволила Україні використовувати американські протипіхотні міни. Це міни, які не є контактними, тобто американська сторона може контролювати, коли вони самоактивуються, самодетонують, і це робить їх набагато безпечнішими, ніж контактні. США очікують, що Україна використовуватиме ці протипіхотні міни для зміцнення оборонних ліній на підконтрольній території, а не для наступу на Росію. США також вимагають запевнень, що Україна намагатиметься обмежити ризик для цивільного населення від мін.

Теги за темою
війна США Німеччина
Джерело матеріала
loader
loader