З 2027 року в Україні планується введення реформи профільної середньої освіти, відповідно до якої учні будуть навчатися 12 років замість 11. Однією з головних змін стане можливість для старшокласників вибирати профіль, який відповідатиме їхнім інтересам і схильностям.
Це означає, що учні зможуть вибирати спеціалізацію в певних напрямках, таких як гуманітарні, природничі чи технічні науки. Проте, педагог і один з найкращих учителів світу 2023 року Артур Пройдаков вважає, що хоча сама ідея реформи виглядає перспективно, на практиці її реалізація може бути складною, пише 24tv.
Пройдаков вважає, що сьогоднішні десятикласники часто відчувають нудьгу, оскільки іспити у них ще через рік, і вони не завжди розуміють, чому повинні вивчати всі предмети за однаковою програмою.
Однак, на його думку, можливість вибору профілю – це великий крок до більш персоналізованого навчання, яке може стимулювати учнів до більш глибокого вивчення певних дисциплін.
Пройдаков зазначив, що обрав би гуманітарний профіль, зокрема медіаграмотність і сучасну літературу. Однак він сумнівається в якості викладання цих предметів, оскільки не всі школи мають кваліфікованих вчителів і ресурси для забезпечення поглибленого навчання.
Пройдаков звернув увагу на проблему оптимізації шкільної мережі. У маленьких школах, де обмежена кількість учнів і викладачів, важко забезпечити викладання різних профілів. Він пропонує оптимізувати такі заклади, зокрема, через зміну форм навчання або організацію транспорту для учнів. Однак, він попереджає про можливий опір цим змінам на місцях.
Крім того, Знай.ua повідомляв, вчителям обіцяють більше грошей: яких сум чекати