Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ.
На Полтавщині правоохоронці викрили професора приватного вишу, який сприяв зарахуванню потенційних призовників на бакалаврат, магістратуру й аспірантуру держуніверситету без вступних іспитів.
Крім того, за гроші фігурант пропонував чоловікам фіктивне лікування у психдиспансері для подальшого списання з військового обліку за станом здоров’я.
Для реалізації обох варіантів зловмисник використовував особисті зв’язки серед посадовців освітньої сфери і лікарів.
На Закарпаттібула затримана доцентка кафедри історії університету, коли вона брала хабар за незаконне оформлення на навчання до вишу "абітурієнтів" призовного віку.
За даними слідства, фігурантка особисто супроводжувала клієнтів під час формального складання ними вступних іспитів.
Потім посадовиця приносила довідки псевдостудентів до місцевого територіального центру комплектування і соціальної підтримки, де їм оформлювали відстрочки.
На Харківщині підозри отримали підприємець і двоє його спільників, які за схожою схемою відтерміновували мобілізацію для військовозобов’язаних.
Ділки "влаштовували" чоловіків до коледжу, де насправді ті не навчалися, а фіктивні довідки про освіту надавали до ТЦК.
Правоохоронці повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.
Також їм інкримінують ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) ККУ.
Зловмисникам загрожує до 10 років в'язниці з конфіскацією майна.
Як повідомляв Укрінформ, на Закарпатті повідомили про підозри начальниці відділу Берегівського районного територіального центру комплектування, посадовиці військово-лікарської комісії при цьому ТЦК і медикам Хустської та Виноградівської районних лікарень, які оформлювали військовозобов'язаним фальшиві діагнози про психічні розлади.