Вже з 25 листопада в Україні набуває чинності закон №9538 про добровільне декларування вогнепальної зброї. Чому в цьому зацікавлені не лише правоохоронці, а й самі громадяни, розповів у інтерв’ю ZN.UA заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий, з яким поспілкувалася Юлія Самаєва.
Він зазначив, що добровільне декларування, яке починається з дня набрання законом чинності, дасть змогу українцям легалізувати наявну в них незареєстровану зброю. І щоб громадянина не притягнули до кримінальної відповідальності за незаконне зберігання цієї зброї, йому пропонують задекларувати її і поки триває воєнний стан та 90 днів після нього зберігати у себе. Після вказаних термінів зброю потрібно буде здати.
«Власне, тому у цій законодавчій зміні насамперед зацікавлені не самі правоохоронці, а громадяни, які мають на руках незареєстровану зброю. Однак, з іншого боку, ці зміни дозволять правоохоронним органам, зокрема Національній поліції, посилити контроль над ситуацією з обігом зброї та насправді розуміти, скільки зброї є на руках у наших громадян, знати, що це за зброя, й за потреби ідентифікувати її», – додав Драп’ятий.
Раніше в МВС повідомляли, що у дозвільних органах лежить величезна кількість заяв українців на придбання або легалізацію зброї, яка потрапила до людини в руки шляхом перебування у зоні, наближеній до бойових дій, або на деокупованій території.
Зокрема, через Єдиний реєстр зброї вже майже 476 тисяч заяв на отримання різних видів дозвільних документів на зброю. За результатами їх опрацювання правоохоронці ухвалили вже понад 461 тисячу рішень про надання відповідних дозвільних документів.