Президент США Джо Байден випустив заяву до дня пам’яті жертв Голодомору, у якій пообіцяв Україні подальшу підтримку з боку Вашингтона.
Про це повідомляє "Європейська правда".
Байден згадав про Голодомор як умисний голод, влаштований радянським режимом, внаслідок якого загинули мільйони українців.
"Ми згадуємо чоловіків, жінок і дітей, які загинули під час Голодомору.
Ми також вшановуємо тих, хто пережив його, і їхніх нащадків, які, попри спроби Сталіна придушити національну ідентичність українців, побудували вільну, незалежну, демократичну Україну.
Нині, відзначаючи офіційні роковини Голодомору, ми також підтверджумо готовність бути поруч з українським народом у час, коли він потребує нашої допомоги", – заявив Джо Байден.
Він продовжив нагадуванням, що Росія вже три роки веде загарбницьку війну проти України, сподіваючись стерти її з мапи.
"У цьому Росія зазнала невдачі.
Київ стоїть вільний, у точму числі завдяки Сполученим Штатам і понад 50 країнам, які вирішили надавати Україні необхідну допомогу….
Моє послання українцям у цей день чітке: США вшановують ваше минуле і стоять поруч з вами у сьогоденні.
У цей день підтверджуємо нашу налаштованість продовжувати підтримувати оборону Україною її свободи, прагнення до справедливості і обраний нею для себе шлях до євроатлантичного майбутнього.
Хоробрість і сила українського народу візьмуть гору", - заявив Джо Байден.
Раніше протягом дня із заявами виступили низка інших західних лідерів, а західні посли в Україні долучилися до офіційних заходів вшанування жертв Голодомору у Києві.
Today we honour the victims of the #Holodomor.
This statue of a starved Ukrainian child is so poignant.
While I was there, passers by brought grain and apples to lay at her feet.
This terrible crime of the Soviet regime against the people of Ukraine must never be forgotten.
– Martin Harris (@Martin.
HarrisOBE) November 23, 2024.
На сьогодні Голодомор визнали геноцидом українського народу парламенти близько трьох десятків країн світу, а також Європейський парламент і Парламентська асамблея Ради Європи.
У вересні 2024 року таке рішення ухвалив парламент Швейцарії.