Україна дедалі частіше отримує від міжнародних партнерів кредити, а не гранти.
Як зазначив уповноважений чеського уряду з питань відновлення України Томаш Копечний в інтерв'ю для Радіо Свобода, причиною такої ситуації є висока корупція.
За словами Копечного, міжнародні фінансові установи, які мали б інвестувати в інфраструктурні та соціальні проєкти України, побоюються не стільки ризиків, пов’язаних із війною, скільки корупційних схем. Це блокує фінансування ключових проєктів, зокрема у сферах енергетики, водопостачання та охорони здоров'я.
"Більшість проєктів зазвичай або сповільнюються, або повністю зупиняються через відсутність ясності щодо правил, яких дотримується кожен український банк, а саме: щодо законодавства про боротьбу з відмиванням коштів та і загальних підходів щодо фінансових операцій. І поки це не до кінця зрозуміло для західних банків, для західних страхових компаній, для західних фондів, які прив’язані до міжнародної фінансової системи, ніхто не захоче у такі угоди входити", - пояснив ческий чиновник.
Відхід партнерів від грантових схем до позик став тривожною тенденцією. Томаш Копечний зауважив, що більша частина міжнародної фінансової підтримки України зараз полягає саме в кредитах. Вони не лише створюють боргові зобов’язання для держави, але й змушують майбутні покоління українців платити за помилки нинішніх урядовців.
Джерело: radiosvoboda.
Останні новини України:
Також Politeka писала, що буде з гривнею у 2025 році, якщо триватимуть активні бої