«Покровителя інтернету» Карло Акутіса канонізують у 2025 році
«Покровителя інтернету» Карло Акутіса канонізують у 2025 році

«Покровителя інтернету» Карло Акутіса канонізують у 2025 році

П'ятнадцятирічний підліток Карло Акутіс, який створював вебсайт чудес у католицькій церкві та опікувався вебсторінками деяких церковних структур, стане першим з покоління міленіалів, зарахованим католицькою церквою до лику святих.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Euronews.

Акутіс народився у Лондоні, але більшу частину свого дитинства провів в Італії, де й помер. Він створював вебсайти для католицьких організацій та «документував дива» онлайн. Його тіло було перевезено до італійського міста Ассізі і зберігається у храмі разом з іншими реліквіями підлітка.

Церемонія канонізації відбудеться 26 квітня 2025 року у Ватикані під головуванням Папи Франциска.

Серед вимог для канонізації — підтвердження двох чудес за заступництвом святого. Перше чудо Акутіса, яке «визнали» у 2020 році, полягало у зціленні бразильської дитини з рідкісним захворюванням підшлункової залози. Чудо сталося після контакту з реліквією Акутіса – шматком однієї з його футболок.

Друге чудо підтвердили цього року, воно пов'язане зі зціленням студентки з Флоренції після тяжкої кровотечі в мозку. У липні 2022 року жінка з Коста-Ріки здійснила паломництво до гробниці Акутіса в Ассізі, щоб помолитися за зцілення своєї дочки, котра зазнала важкої травми голови після падіння з велосипеда. Дочка почала виявляти ознаки одужання відразу після благання матері.

Його історія вважається корисною для Католицької церкви, яка прагне краще спілкуватися з молодими поколіннями в цифрову епоху.

Як повідомляв Укрінформ, у травні Папа Франциск розпочав процес канонізації першого святого з покоління міленіалів, який нібито здійснив два чуда, – 15-річного комп'ютерного генія Карла Акутіса, що помер від лейкемії у 2006 році.

За правилами католицької церкви процес зарахування до лику святих починається не раніше як через п'ять років після смерті людини. Спочатку кандидата оголошують блаженним, а після завершення канонізації – святим і вносять до загальноцерковного календаря. Умовою канонізації є офіційне визнання не менш як двох чудес, пов’язаних із майбутнім святим.

Фото: Getty Images

Теги за темою
Інтернет Релігія
Джерело матеріала
loader
loader