Попенко викрив критичну ситуацію з опаленням у містах
Попенко викрив критичну ситуацію з опаленням у містах

Попенко викрив критичну ситуацію з опаленням у містах

Експерт у сфері ЖКГ Олег Попенко розкритикував формальний підхід деяких міських влад до підготовки інфраструктури до зими та навів приклади ефективного управління комунальним господарством у низці українських міст.

«У Хмельницькому ще у 2009 році задумалися про необхідність встановлення резервних джерел живлення. Тепер, коли немає електроенергії, у них вмикаються резервні установки, все працює, труби замінені, усі системи функціонують», — зазначив експерт.

Попенко також навів позитивний приклад Кременчука, де за колишнього мера Олега Бабаєва та нинішнього керівника міста Віталія Малецького проводилася системна робота з модернізації інфраструктури: «Вони почали із заміни труб, а не з будівництва парків. Зараз у місті немає проблем із водопостачанням, немає проблем із теплопостачанням. Працює принцип децентралізації — якщо десь немає тепла, інша котельня може забезпечити подачу».

Олег Попенко

Водночас експерт звернув увагу на критичну ситуацію в низці інших міст. «У Світловодську шість років поспіль тепло подають лише в середині грудня. У Кривому Розі досі немає опалення — мали почати подачу 15 жовтня, а станом на 17 листопада його ще не подали. І це не просто відсутність тепла — там і відключення електроенергії, і проблеми з водою», — наголосив Попенко.

На думку експерта, проблема полягає у формальному підході до підготовки до опалювального сезону. «Нам звітують про 100% готовність, а насправді ми бачимо зовсім іншу картину. Реальним показником підготовки міста є здатність комунальних систем працювати за відсутності електроенергії», — зазначив він.

«Я об’їздив безліч об’єктів, спілкувався з депутатами та заступниками мерів по всій території України. Аналіз ситуації показує, що деякі міста дійсно готувалися до зими, а інші лише створювали видимість роботи», — наголосив експерт.

Попенко також розкритикував підхід, за якого замість системних рішень пропонуються тимчасові заходи: «Неможливо вирішити проблеми теплопостачання багатоквартирних будинків встановленням сонячних панелей на дахах. Потрібні системні рішення — заміна труб, встановлення резервних джерел живлення, модернізація котелень».

Джерело матеріала
loader