У північнокорейських ракетах, якими Росія атакує Україну, знайшли американські деталі — CNN
У північнокорейських ракетах, якими Росія атакує Україну, знайшли американські деталі — CNN

У північнокорейських ракетах, якими Росія атакує Україну, знайшли американські деталі — CNN

За даними телеканалу CNN, які підтверджені українськими військовими, від початку 2024 року Росія здійснила 194 пуски балістичних ракет по території України. Близько третини з них становлять північнокорейські ракети KN-23.

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що цьогоріч російські війська випустили приблизно 60 північнокорейських ракет KN-23. За словами Юрія Ігната, т.в.о. начальника управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ, з весни спостерігається тенденція до збільшення використання Росією саме балістичних ракет та безпілотників, тоді як застосування крилатих ракет зменшилося.

Українські експерти виявили, що в системах наведення північнокорейських ракет використовуються компоненти виробництва США та європейських країн. За даними Української незалежної антикорупційної комісії, ключові елементи виготовляють дев'ять західних компаній, розташованих у США, Нідерландах та Великій Британії.

У північнокорейських ракетах, якими Росія атакує Україну, знайшли американські деталі — CNN - Фото 1
Українські слідчі виявили докази того, що ключові компоненти, які використовуються в північнокорейських ракетах, виробляються принаймні дев'ятьма західними виробниками

Начальник Військово-дослідної лабораторії Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Андрій Кульчицький підкреслив, що вся електроніка в ракетах – іноземного виробництва, а північнокорейським є лише метал корпусу, який швидко піддається корозії.

Згідно з дослідженням британської організації Conflict Armament Research (CAR), 75% компонентів перших північнокорейських ракет, випущених по Україні, були американського виробництва. У ракетах виявлено деталі від понад 250 компаній, причому більшість електроніки постачається через п'ять головних дистриб'юторів зі США та Канади.

Експерти припускають, що компоненти потрапляють до Північної Кореї через Китай, хоча точних доказів цього поки немає. Українська сторона сподівається на посилення контролю над незаконною торгівлею комплектуючими на міжнародному рівні.

Також стало відомо, скільки та якої зброї відправила КНДР Росії для війни в Україні.

Джерело матеріала
loader
loader