Європейські країни посилять військову підтримку України — Пісторіус
Європейські країни посилять військову підтримку України — Пісторіус

Європейські країни посилять військову підтримку України — Пісторіус

Європейські країни посилять військову підтримку України — Пісторіус

Лідери Групи п’яти провідних держав у сфері європейської оборони вважають, що це важливо для безпеки їх країн.

Європейці посилять військову підтримку України, пообіцяв у понеділок міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус після переговорів зі своїми колегами з Британії, Франції, Італії та Польщі щодо нарощування оборонних зусиль з огляду на повернення до Білого дому Дональда Трампа.

«Нашою метою має бути надання Україні можливості діяти з позиції сили», — цитує Пісторіуса на брифінгу в Берліні Reuters.

Пісторіус приймав своїх колег у новому форматі, який міністр оборони Великої Британії Джон Гілі назвав «E5».

Обрання Трампа, який скептично ставиться до підтримки України США, додало тиску на Європу, щоб вона посилила свою роль у озброєнні Києва, якщо Вашингтон, найбільший донор на сьогодні, скоротить допомогу.

6 листопада, за кілька годин після перемоги Трампа, Пісторіус і міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню домовилися скликати зустріч зі своїми колегами.

У розмові з журналістами в Берліні міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш підтвердив обіцянку Пісторіуса про збільшення допомоги Києву.

«Європа повинна більше координувати свої зусилля, вона повинна гармонізувати свої дії, вона повинна прагнути більшого, щоб також бути хорошим партнером для Сполучених Штатів. Сьогодні ми зобов’язані чітко сказати: Європа має посилити зусилля, коли йдеться про допомогу Україні, але перш за все… коли йдеться про її власну безпеку. Без більших витрат, без усвідомлення в кожному європейському суспільстві часу, в якому ми живемо, все це неможливо», – сказав він.

Тим часом,  розташована у Вісбадені місія НАТО в січні візьме на себе координацію західної військової допомоги Україні, сказав Пісторіус. Цей  крок очікувався місяцями раніше. Створення нової місії під назвою «Допомога НАТО в галузі безпеки та навчання Україні» (NSATU) багато хто сприймає як спробу захистити механізм допомоги від будь-якого втручання Трампа.

Джерело матеріала
loader