У Києві придумали, як залучити Трампа на свій бік – Washington Post
У Києві придумали, як залучити Трампа на свій бік – Washington Post

У Києві придумали, як залучити Трампа на свій бік – Washington Post

Україна має значні поклади літію, які можуть зацікавити навіть скептиків в оточенні Трампа.

Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США українські посадовці та керівники підприємств шукають шляхи переконати новообраного президента в тому, що сильна Україна відповідає його політичним інтересам.

Як пише видання The Washington Post, вони висловлюють обережний оптимізм щодо того, що Трамп може діяти швидше й рішучіше, ніж його попередник Джо Байден.

"Київ сподівається переконати Трампа, що Україна – це не благодійний випадок, а економічно ефективна економічна та геостратегічна можливість, яка зрештою збагатить і захистить Сполучені Штати та їхні інтереси. Україна сподівається, що прийнявши транзакційний підхід Трампа до дипломатії, включно з пропозицією американським компаніям прибуткових ділових можливостей, новий президент допоможе відбити наступ Росії", – пише видання.

Радник президента України Михайло Подоляк заявив, що Києву доведеться пояснити Трампу політичний прагматизм підтримки України.

"Нам необхідно надати представникам адміністрації Трампа і самому пану Трампу максимально повну інформацію про логіку процесу, – сказав він. – Ви витрачаєте сьогодні невелику суму грошей на підтримку України – на зброю, фінанси тощо, інвестуючи та виробляючи. Ви повністю зводите нанівець військовий потенціал Росії, і після цього ви домінуєте".

Україна також має значні поклади літію – цінного рідкоземельного металу, який використовується у виробництві батарей для електромобілів і мікрочипів. Найбільше родовище розташоване в центральній частині країни, далеко від фронту. За оцінками, українських запасів літію вистачить для створення 15 мільйонів акумуляторів для електромобілів.

"Контроль над літієм – це контроль над економікою майбутнього", – сказав Володимир Васюк, експерт з української промисловості, який консультує український парламент з економічних питань.

Проте не всі ресурси залишаються доступними: одне родовище наразі окуповане Росією, а інше розташоване поряд із зоною бойових дій.

Як зазначає The Washington Post, тема з літієм може зацікавити навіть таких скептиків, як Ілон Маск, зважаючи на його пріоритети в розвитку електромобільної галузі. Крім того, минулого тижня сенатор Ліндсі Грем назвав Україну домівкою рідкоземельних мінералів з потенційною вартістю в трильйони доларів.

"Україна готова йти на угоду з нами, а не з росіянами. Тож у наших інтересах переконатися, що Росія не захопить це місце", – сказав він в ефірі американського телебачення.

Джерело матеріала
loader
loader