Військова підтримка України є одним з трьох пріоритетів НАТО - Рютте
Військова підтримка України є одним з трьох пріоритетів НАТО - Рютте

Військова підтримка України є одним з трьох пріоритетів НАТО - Рютте

Російська війна проти України довела, що міжнародна безпека має глобальний вимір, і саме тому військова підтримка України союзниками по Альянсу є одним із трьох головних завдань, які постають перед НАТО у сучасних умовах.

Про це сьогодні у відеозверненні до учасників 70-ї щорічної сесії Парламентської асамблеї НАТО, що відбувається у канадському Монреалі, заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Хочу поділися з вами трьома пріоритетами, як генеральний секретар НАТО. Перше - зміцнення нашої оборони, щоб ми мали спроможності для захисту від будь-яких загроз та могли запобігати війні, залишаючись сильними. Друге - підтримувати Україну у її боротьбі проти російської агресії, яка підтримується та підживлюється Північною Кореєю, Китаєм та Іраном. Третє - відповідь на глобальні виклики, що постають перед євроатлантичною безпекою», - сказав Рютте.

Він зауважив, що НАТО розвиває оборонні спроможності по усьому спектру - на суходолі, в морі, у повітрі, в космосі та кібернетичному просторі. Союзники багато інвестують в оборону, і це добре. Але, за словами Рютте, це недостатньо добре. Союзники мають докласти більше зусиль для зміцнення системи стримування й оборони Альянсу. Що сильнішим буде НАТО, то нижчим буде ризик майбутніх конфліктів, то краще будуть захищені народи та цінності країн-союзниць.

«По Україні. Союзники по НАТО надають критично важливу підтримку Україні, щоб допомогти у її боротьбі за свободу. Їх (українців – ред.) безпека є нашою безпекою. Що більше підтримки ми надаватимемо, - то скоріше війна завершиться. Що сильнішою є Україна на полі бою, то сильнішою Україна буде за столом переговорів. Не може бути реальної безпеки у Європі без стійкого та тривалого миру в Україні», - наголосив керівник Альянсу.

Він підкреслив, - російська війна проти України вражає не лише європейську безпеку, вона чітко демонструє, що безпека є не регіональним явищем, вона є глобальною.

«Китай, Іран та Північна Корея продовжують підтримувати російську «машину війни», та підживлювати полум’я конфлікту. Застосування бойових військ з Північної Кореї в Росії є небезпечним розширенням війни, та має наслідки далеко за межами України. У відповідь на надання військ та боєприпасів, Північна Корея отримує ракетні технології, що створює підвищений ризик не лише для Південної Кореї і Японії, але також для Північної Америки та для Європи», - зауважив Марк Рютте.

Він наголосив, що НАТО буде надалі нарощувати співробітництво із своїми міжнародними партнерами, включаючи держави Індо-Тихоокеанського регіону, для зміцнення миру й стабільності.

«Безпекові виклики сьогодення є надто багаточисельними та надто великими, щоб їх могла подолати лише одна держава. Але кожна наша держава не перебуває наодинці. Ми, 32 союзники, стоїмо поряд, захищаючи одне одного. Парламентська асамблея НАТО є ключовим інструментом для зміцнення трансатлантичного партнерства, яке є основою успіху Альянсу», - підкреслив генеральний секретар НАТО.

Як вже повідомлялося, під час Вашингтонського саміту НАТО глави держав та урядів країн-союзниць підтвердили непохитну підтримку України у її боротьбі проти російської агресії та ухвалили масштабний пакет допомоги, який має сприяти Україні у досягнення повної взаємосумісності із силами Альянсу та наблизити її до повноправного членства в НАТО.

Теги за темою
Україна війна НАТО
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader