Сірники з Рівненщини від "Української сірникової фабрики" стали популярними в інтернеті завдяки відеогрі S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (С.Т.А.Л.К.Е.Р. 2: Серце Чорнобиля). Жовто-блакитні коробочки з малюнком вусатого козачка, ймовірно, є в кожному українському домі. Про це пише сайт "По той бік новин".
- Зробив відгук на S.T.A.L.K.E.R. 2 і Eurogamer – провідний європейський вебсайт відеоігор. Оглядач Брендан Колдвелл оцінив гру на 3 з 5, оцінив велику кількість багів, а також звернув увагу на… коробку з сірниками. Буквально в першому абзаці оглядач говорить, що гру було створено в розпал війни, але явних відсилань на “конфлікт” не багато, хіба що “невеликі проблиски українського націоналізму”. До таких він відносить “кольори прапора на коробці сірників, поле маків, що позначає моторошне місце відпочинку загиблих воїнів”. А потім ще робить висновок, що “посилань на геополітичний кошмар Європи” набагато менше, ніж збоїв і помилок. Цікаво, що Колдвелл є оглядачем із 13-річним стажем, але має на Eurogamer лише дві публікації включно з оглядом на українську гру (інша вийшла аж у 2011 році), - написала Альона Маліченко з "По той бік новин".
Українці миттєво відреагували на допис Eurogamer у соцмережі X. Користувачі висловлювали обурення з приводу того, що звичайні сірники, які є в кожному домі, назвали проявом націоналізму.
- “Ви маєте на увазі ці сірники, які можна знайти, як у кожній крамниці, так і в кожному будинку в Україні?”
- “Ви просто російські клоуни... Це звичайна коробка сірників, який є у кожного з нас вдома. Коли кольори нашого прапора стали націоналістичними? До біса це”.
- “Якщо використання прапора країни є націоналізмом, то кожен футбольний матч є рекламою націоналізму”.
- “Хлопці та дівчата, дивіться український націоналізм. Буквально найпопулярніші сірники в країні. Як багато у мене було цього націоналізму, коли у мене була газова плита, це божевілля”.
- “Дія гри відбувається в Україні, і у нас буквально є сірники з синьо-жовтими кольорами на коробці. Автор ідіот”.
- “Український націоналізм – це мати прапор, виробляти товари, зображувати місцеву флору”.
- Думаємо, що після цього ажіотажу “Українській сірниковій фабриці” та розробникам S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl варто подумати про співпрацю й випустити лімітовану серію сірників, - написала Альона Маліченко з "По той бік новин".
- За два дні було продано мільйон копій української відеогри S.T.A.L.K.E.R. 2.. Мільйон проданих копій, а ще дуже багато сталкерів вирушили полювати на артефакти через Game Pass.
- 20 листопада, в день свого релізу, українська відеогра "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля" зайняла перше місце в рейтингу продажів. "Серце Чорнобиля" стала четвертою частиною серії та першою грою, що вийшла на консолях.