ЄС може запровадити санкції проти китайських компаній, які допомагають РФ — Bloomberg
ЄС може запровадити санкції проти китайських компаній, які допомагають РФ — Bloomberg

ЄС може запровадити санкції проти китайських компаній, які допомагають РФ — Bloomberg

ЄС може запровадити санкції проти китайських компаній, які допомагають РФ — Bloomberg

Також новий санкційний пакет може включати обмеження проти більшої кількості нафтових танкерів РФ.

ЄС може запровадити санкції проти кількох китайських компаній, які допомагали РФ у розробці ударних безпілотників для війни проти України. Єврокомісія також розглядає запровадження санкцій проти більшої кількості російських нафтових танкерів, щоб послабити можливості Москви обходити наявні обмежувальні заходи. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на документи, з якими ознайомилося агентство.

Такі пропозиції з'явилися на тлі того, що міністри закордонних справ країн G7, які зустрічаються цього тижня в Італії, збираються вжити “відповідних заходів” проти Китаю та інших країн, які допомагають РФ.

ЄС може додати до санкційного списку громадянина Китаю, який контролює компанію, що порушила торговельні обмеження Союзу; фірму з Гонконгу, яка надала російським військовим компаніям мікроелектронні компоненти; а також північнокорейських чиновників у сфері оборони, причетних до рішення країни про відправку військ на допомогу Росії.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін намагається зображати “нейтральність” Пекіна щодо війни РФ проти України й наполягає на поліпшенні міжнародних зв'язків, не в останню чергу для того, щоб експорт продовжував підтримувати китайську економіку, яка перебуває в скрутному становищі. Пекін неодноразово критикував західні санкції та заявляв, що не надаватиме летальної допомоги жодній зі сторін.

Китай став опорою для РФ у війні проти України, значно зблизившись із Москвою. Пекін, зокрема, збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки й інших технологій, які РФ використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншого озброєння для війни. Детальніше про це розповідав Володимир Кравченко в статті "Питання життя і смерті. Що слід знати про "постачання" китайської зброї Росії".

У межах 15-го пакету санкцій ЄС з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну Єврокомісія пропонує внести до санкційного списку понад 50 фізичних і майже 30 юридичних осіб, заморозити їхні активи й запровадити заборону на в'їзд, йдеться в документах.

Загалом до санкційного списку можуть потрапити переважно російські виробники військової техніки, а також невелика група китайських фірм, які постачають їм обладнання, та інші компанії, які співпрацюють з РФ.

ЗМІ писали, що росіяни почали виробництво нового ударного дрона великої дальності, при виготовленні якого використовуються китайські запчастини та двигун. 

Новий пакет санкцій ЄС, який ще може бути змінений, також може включати заборону більш ніж 45 російським нафтовим танкерам на доступ до європейських портів і послуг.

Крім того, пропозиції до нового пакету санкцій включають російські фірми, що транспортують нафту, а також низку військовослужбовців і керівників компаній. Для посилення виконання вже запроваджених заходів, ЄС пропонує торговельні обмеження для близько трьох десятків суб'єктів, які допомагають Москві отримувати технології для виробництва зброї. Згідно з документами, до санкційного списку можуть потрапити компанії з Росії, Сербії, Ірану, Індії, Таїланду, Об'єднаних Арабських Еміратів, а також Китаю і Гонконгу.

Ще ЄС розглядає механізм, який може дозволити центральним депозитаріям країн Союзу “розморозити” частину коштів, які вони зберігають, у зв'язку з посиленням судових процесів у Росії.

Повідомлялося, що країни Євросоюзу розпочали роботу над 15-м пакетом санкцій проти РФ, однак цей процес затягнувся на тлі протидії з боку Угорщини, яка головує в ЄС. Запровадження санкцій ЄС вимагає схвалення всіх 27 країн-членів. 

 

Джерело матеріала
loader
loader