Харківські розробники презентували машину механізованого розмінування
Харківські розробники презентували машину механізованого розмінування

Харківські розробники презентували машину механізованого розмінування

У Харкові презентували нову машину механізованого розмінування, яка може заглиблюватися до 30 см у ґрунт і призначена для знищення в першу чергу протитанкових мін.

Про це повідомив у Телеграмі начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, передає Укрінформ.

“На базі Центру координації протимінної діяльності при Харківській ОВА сьогодні представили нову машину механізованого розмінування — технологічний крок для очищення деокупованих територій Харківської області від ворожих мін та снарядів. Це інноваційна харківська розробка. Побудована на базі сучасної вітчизняної техніки й відповідає високим європейським стандартам безпеки та ефективності”, - зазначив Синєгубов.

Він додав, що вартість машини становить близько 450 тисяч євро.

“Ця техніка замінює імпортні аналоги, ціна яких втричі вища. Її ремонт буде дешевшим й оперативнішим, адже запчастини та комплектуючі також виробляють в Україні”, - зазначає начальник ОВА.

Машина оснащена двигуном потужністю 320 кінських сил, гусеничними та опорними котками, гідравлічною системою, що дозволяє підіймати робочий механізм та заїжджати на трал для транспортування.

“Робочий механізм оснащується змінними деталями — ланцюгами з молотками або фрезою для заглиблення у ґрунт на глибину до 30 см, що дозволяє знищувати боєприпаси, в першу чергу протитанкові міни. Завдяки такій техніці ми зможемо пришвидшити цей процес, убезпечити саперів та стимулювати розвиток українського виробника”, - додав керівник області.

За даними обласної адміністрації, на Харківщині понад 1,25 мільйона гектарів земель, включаючи сільськогосподарські угіддя, лінії електропередач, дороги та мости забруднені вибухонебезпечними предметами.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні на засіданні Регіонального офісу міжнародного співробітництва при Харківській ОВА розробники розповіли, що майже завершують машину для розмінування (робоча назва МР5100), після чого розпочнуть її випробування.

Фото: Олег Синєгубов / Телеграм

Теги за темою
Харків
Джерело матеріала
loader
loader