У Німеччині заявили про потребу 288 тисяч іноземних працівників щорічно
У Німеччині заявили про потребу 288 тисяч іноземних працівників щорічно

У Німеччині заявили про потребу 288 тисяч іноземних працівників щорічно

Незважаючи на нещодавні реформи законодавства про трудову міграцію, Німеччина все ще стикається з гострим дефіцитом кваліфікованих працівників.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє DW.

Нове дослідження показало, що цей дефіцит доведеться заповнювати за рахунок іммігрантів.

Згідно з дослідженням, проведеним на замовлення Фонду Бертельсманна, робоча сила Німеччини може скоротитися на 10% до 2040 року без "значної" імміграції.

Дослідження показало, що без припливу близько 288 000 кваліфікованих іноземних працівників на рік чисельність німецької робочої сили може скоротитися з 46,4 мільйона зараз до 41,9 мільйона у 2040 році.

До 2060 року вона може знизитися до 35,1 мільйона.

"Відхід бебі-бумерів з ринку праці створює великі проблеми", – сказала Сюзанна Шульц, експерт з питань міграції компанії Фонду Бертельсманна.

Шульц зазначила, що внутрішній потенціал Німеччини потребує подальшого розвитку і збільшення, але також і те, що "цей демографічний зсув вимагає імміграції".

Друга модель прогнозу, заснована на більш песимістичних даних, підрахувала, що до 2040 року може знадобитися до 368 000 робітників-іммігрантів щорічно, після чого цей показник знизиться до 270 000 на рік до 2060 року.

Оскільки трудова міграція в даний час відстає від необхідного рівня, Шульц заявила, що необхідно усунути бар'єри і поліпшити умови для іммігрантів.

Німецьке законодавство про трудову міграцію було реформоване у 2023 році, щоб полегшити і зробити більш привабливим працевлаштування кваліфікованих іноземних працівників у Німеччині, а міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер пообіцяла "найсучасніше імміграційне законодавство у світі".

Однак, оприлюднивши своє нове дослідження, Фонд Бертельсманна заявив, що ці іноземні працівники не приїдуть "без більш гостинної культури в місцевих органах влади та бізнесі", а також без "перспективи залишитися в країні надовго".

На початку жовтня прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив про заходи, які полегшать оселення кваліфікованих мігрантів в країні, а також заявив про економічні переваги міграції навіть тоді, коли інші європейські уряди посилюють свої кордони проти новоприбулих.

Джерело матеріала
loader
loader