
У Польщі показали перформанс про Миколаїв
«Перформанс «Втрачений рух» було створено рік тому в Миколаєві після того, як наприкінці 2023 року після трьох років в еміграції в Японії Нана Бякова повернулася у своє рідне місто Миколаїв. Перформанс показали в межах фінальної лабораторії програми «What’s Next?», яка два роки досліджує різні формати резиденцій, а також локальну та міжнародну взаємодію, і реалізовується у партнерстві організацій з п’яти країн: Польща, Німеччина, Австрія, Румунія та Україна», - розповіли в команді мисткині.
Нерухомі об’єкти міста, — ракетний крейсер “Україна”, будівельні крани, кришталеві фужери в серванті та сукні у покинутій миколаївській квартирі, — стали предметом її дослідження. “Втрачений рух” є спробою надати неживим та нерухомим істотам властивості живого та навпаки. У роботі об'єкти розглядаються як частина тілесного архіву, а тіло як об'єкт.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F760135481a2ef9dae051e8a358f8bbd1.jpg)
Відеоінсталяція включала рухові композиції, відзняті як в різних місцях Миколаєва, так і у квартирі мисткині.
«Усе змінюється від простору до простору, авдиторія також. За кордоном набагато складніше працювати: через довгу дорогу, після якої треба зазвичай одразу починати роботу, невідомість у новій країні, де слід бути готовою до всього. Завжди хочеться адаптувати перформанс до місця, тому кожен показ відрізняється. Від початку ця робота була створена для музейного простору, де тіло перетворюється на експонат, на який глядачі дивляться з різних сторін, а тут у Вроцлаві було одне приміщення як сцена – це відрізняється. У Музеї Ханенків, наприклад, можна було створювати різні атмосфери в кожній кімнаті. У Вроцлаві викликом було скомпонувати весь матеріал в одному просторі. Попри складну дорогу, важкі умови, технічні складнощі, ми з українською командою зробили все можливе, аби “Втрачений рух” бачили іноземці. Чи варто воно того? Думаю, що так», – розповіла в коментарі Укрінформу Бякова.
Нана Бякова – міждисциплінарна мисткиня, перформерка, дослідниця. З 2016 року Нана присвятила себе практиці Анкоку Буто, японського авангардного танцю, який виник після Другої світової війни і його часто називають «танцем смерті». Після трирічної еміграції в Японію та року повномасштабної війни, Нана повернулася в Україну. Нині базується між Києвом та Миколаєвом.
Як повідомляв Укрінформ, 27 листопада стартує франко-український фестиваль молодого кіно «MICT».

Унікальний погляд на Розстріляне Відродження: в Україні старував допрем'єрний показ «МУР. Ти в кіно»

Бібліотека Освітньо-мистецького центру «Єдність» у Будапешті поповнилася новими книжками

Це найкрасивіше взуття сезону: від нього всі в захваті

Сергій Стрельніков розповів про роботу з популярною українською актрисою

"Алкоголік розкаявся": продюсер назвав гонорари Єфремова після виходу з колонії

Анна Трінчер у новому кліпі звела з розуму сексапільного красеня
