Наступ Росії на Донеччині: з Покровська евакуювали музей, бібліотеку та музичну школу
Наступ Росії на Донеччині: з Покровська евакуювали музей, бібліотеку та музичну школу

Наступ Росії на Донеччині: з Покровська евакуювали музей, бібліотеку та музичну школу

Заклади культури евакуювали до Дніпра.

Музей, бібліотека та музична школа з Покровськавідтепер під одним дахом у Дніпрі. Усі вони були змушені виїхати з Донеччини через небезпеку, рятуючи і колектив, і надбання. Покровський центр культури, освіти та дозвілля нарешті відкрився на центральному проспекті Дніпра.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Ольги Павловської.

Свій всесвітньо відомий "Щедрик" Микола Леонтович написав саме в Покровську, певні краєзнавці. Тоді це було селище Гришине.

"Від 1904 по 1908 він працював і нашому місті, жив. Він працював викладачем музики та співів в залізничному училищі. Створив хор із робітників залізниці, з яким він обʼїздив з виступами. Припускається така можливість, що "Щедрик" починався писати саме у Покровську", - каже історик. 

Справжню родинну реліквію - сухарницю Леонтовича, як і десятки тисяч експонатів Покровського музею, вивезли ще далі від лінії фронту.

"Саме ця ластівка зображена на сухарниці - вона знаходиться на прапорі та гербі нашого міста", - каже історикиня.

Музична школа у Покровському була найбільшою на  Донеччині. Ось так вона виглядає нині - з вибитими шибками та порожніми кабінетами.

"Деякі викладачі навіть у себе приймали дітей. Діти до них ходили. А викладачі - до них ходили. І так працювали до останнього. А вже коли почалась евакуація дітей, тоді вже всі виїхали", - каже Євгеній Григорович, директор музичної школи. 

З понад шести сотень учнів лишилося лише триста на дистанційному навчанні. У музичній школі, що розпочала роботу в Дніпрі, нині на уроках поки 15. Змогли вивезти меблі та найцінніші інструменти.

Із сорока трьох викладачів музичної школи на роботу в Дніпрі вийшли четверо. Ті, що оселилися тут. Проте учнів та педагогів більшає, щойно дізнаються про відкриття. Аби зберегти памʼять про рідний Покровськ, тут у музеї зберігають старовинні речі, що лишили вимушені переселенці, а також експонати сучасної війни.

Вони усі сподіваються, що місто вистоїть і вони зможуть повернутися додому. І "Щедрик" знов зазвучить там, де, як вірять, він народився. 

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Новини ТСН 07:00 27 листопада. Перемир'я на Близькому Сході! Наступ росіян! ТЦК проти ДБР!

  • На Донеччині під обстрілами піймали зухвалих крадіїв: що вони поцупили
  • Ситуація на Покровському напрямку: скільки кілометрів ворогові лишається до міста
  • Зеленський відвідав Покровськ, де тривають найзапекліші бої
Джерело матеріала
loader