Премію імені Джеймса Мейса отримала Галина Бабій
Премію імені Джеймса Мейса отримала Галина Бабій

Премію імені Джеймса Мейса отримала Галина Бабій

Цьогоріч премію імені Джеймса Мейса «Громадянська позиція» здобула музикознавиця й радіоведуча Галина Бабій за багаторічну журналістську діяльність.

Нагородження відбулося в пресцентрі Укрінформу.

Премію імені Джеймса Мейса отримала Галина Бабій - Фото 1

«Сьогодні суспільство має бути відповідальним, чути й шанувати журналістів, які заявляють свою позицію. І премія Джеймса Мейса — саме про громадянську позицію медійника. Сьогоднішня наша лавреатка належить до когорти журналістів «культурного фронту». Діяльність Галини Бабій полягає у відстоюванні сили нашої культури. Багато в чому завдяки пані Галині ми знаємо, що українська композиторська школа — на високому світовому рівні», - сказав голова Ради премії Сергій Тримбач.

Премію імені Джеймса Мейса отримала Галина Бабій - Фото 2

Він зауважив, що кандидатуру Бабій одноголосно підтримали всі члени ради. Тримбач підкреслив, що лавреатка закінчила консерваторію, однак обрала шлях популяризації музики через журналістику.

Премію імені Джеймса Мейса отримала Галина Бабій - Фото 3

Водночас головна редакторка газети «День» Лариса Івшина уточнила, що Бабій отримала премію за багаторічну діяльність на Українському радіо, де опікується напрямком культури.

«Лавреатка показала себе висококваліфікованим радіожурналістом, прекрасним модератором багатьох культурних акцій. Однак не тільки кваліфікація і громадянська позиція привернула увагу членів Ради премії — лікування постгеноцидності у нашій країні можливо тільки високою культурою, яка у нас є, однак не піднята на належний рівень. Пані Галина над цим і працює», — сказала вона.

Премію імені Джеймса Мейса отримала Галина Бабій - Фото 4

Зі свого боку Бабій наголосила, що громадянська позиція — це не вроджений талант, не освіта і не фах, це — совість і розуміння того, що можна зробити для своїх нащадків. За її словами, «культура — базовий складник ідентичності», і зараз, під час війни, культурні потреби суспільства вийшли на поверхню, чим зумовлюються запити на виставки, концерти, театральні вистави.

«Нам треба вчитися говорити мовою культури з іншими народами. Це — єдина цивілізована мова, яка прийнятна сьогодні», — додала членкиня ради Наталія Дзюбенко-Мейс.

Премію імені Джеймса Мейса отримала Галина Бабій - Фото 5

Як повідомлялося, Джеймс Мейс — дослідник українського Голодомору 1932-1933 років, працював журналістом газети «День», був ініціатором акції «Свічка у вікні» у День пам'яті жертв Голодомору в Україні.

Премію імені Джеймса Мейса отримала Галина Бабій - Фото 6

Премія в галузі журналістики «Громадянська позиція» імені Джеймса Мейса присуджується авторам нових публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті українського народу, його національної свідомості та самобутності, визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом проти українців.

Премія заснована всеукраїнською газетою «День» 2008 року. Її лауреатами стали журналісти та історики: Ігор Лосєв, Сергій Грабовський, Олександр Палій, Юрій Бутусов, Андрій Цаплієнко, Дмитро Тузов та інші.

Джерело матеріала
loader