Команда Трампа підштовхує його до прямих переговорів із Кім Чен Ином ‒ Reuters
Команда Трампа підштовхує його до прямих переговорів із Кім Чен Ином ‒ Reuters

Команда Трампа підштовхує його до прямих переговорів із Кім Чен Ином ‒ Reuters

Команда Трампа підштовхує його до прямих переговорів із Кім Чен Ином ‒ Reuters

Американці хочуть "знизити градус" між країнами, щоб уникнути ядерної війни.

Команда обраного президента США Дональда Трампа розглядає можливість відновлення прямих переговорів із лідером Північної Кореї Кім Чен Ином для зменшення ризиків війни між країнами та відновлення дипломатичного діалогу.

За інформацією джерел Reuters, команда Трампа вважає прямий контакт із Кімом потенційно ефективним способом зняти напруженість, яка зберігається між державами. Такий підхід міг би ґрунтуватися на особистих відносинах, які Трамп і Кім встановили під час попереднього президентства республіканця. Відносини, що починалися з взаємних образ, пізніше перетворилися на обмін листами, які Трамп назвав "красивими", і три особисті зустрічі у Сінгапурі, Ханої та на корейському кордоні ‒ вперше, коли нога чинного президента США ступила на територію КНДР.

Хоча ті переговори не принесли конкретних результатів, вони залишаються безпрецедентним кроком у відносинах між США і Північною Кореєю. Тоді Трамп вимагав від КНДР відмови від ядерної зброї, а Кім наполягав на повному скасуванні санкцій.

Попри обговорення всередині команди Трампа, конкретних рішень щодо ініціативи ще не ухвалили. На фоні чотирирічного ігнорування з боку Північної Кореї закликів нинішнього президента США Джо Байдена розпочати переговори без попередніх умов, дипломатичні перспективи залишаються невизначеними.

Кім Чен Ин нещодавно заявив, що його країна "вичерпала можливості переговорів зі Сполученими Штатами". Він також продовжує нарощувати ракетний арсенал і розвиває співпрацю з Росією, що ускладнює перспективи діалогу.

У п'ятницю Трамп призначив Алекса Вонга, колишнього співробітника Державного департаменту, своїм заступником радника з національної безпеки. Вонг раніше брав участь у підготовці самітів Трампа з Кімом і допомагав формувати політику щодо Північної Кореї.

Джерела агентства зазначають, що ініціатори зосередяться на встановленні базового рівня взаємодії із КНДР. Однак жодні точні терміни чи політичні цілі ще не встановлені. Ситуація може ускладнитися через пріоритетність інших міжнародних питань, зокрема конфліктів на Близькому Сході та війни в Україні.

Північнокорейські державні ЗМІ ще не згадували публічно про переобрання Трампа. Водночас у своїх останніх заявах Кім звинуватив Вашингтон у "підвищенні напруженості та провокаціях", які, за його словами, збільшують ризик ядерного конфлікту.

Росію та КНДР єднає переконання, що Захід в особі США й НАТО є екзістенційною загрозою для їхніх режимів, і РФ намагається скористатися цією "єдністю" для виборювання собі місця на геополітичному Олімпі, зокрема за допомогою військового потенціалу Північної Кореї. Заради своєї мети Москва більше не стримуватиме ядерних амбіцій Пхеньяна і тим самим надасть поштовх ядерному розповсюдженню, що за такого сценарію здається неминучим.

Якщо КНДР справді отримає, як прогнозують, технології виробництва МБР із дальністю, що дасть змогу досягати території США, це означатиме високу ймовірність повномасштабного ядерного конфлікту.

"Чи зупинить Трамп тандем Росії та КНДР?" ‒ про це розмірковує посол України в Японії Сергій Корсунський.

Джерело матеріала
loader