![Інтернет буде за довгих відключень: як під'єднати Wi-Fi без електроенергії](https://thumbor.my.ua/1EBiMEqWPZArLeNrz8A15-dPAY4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fa8e3b88d99db8080efaa28f49e85a56e.jpg)
Інтернет буде за довгих відключень: як під'єднати Wi-Fi без електроенергії
Основне:
Домашній інтернет працюватиме навіть у разі довготривалого знеструмлення, якщо провайдер перейшов на технологію xPON.
Про це повідомив віцепрем'єр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram.
"Домашній інтернет може працювати від різних мереж, але тільки енергозберігаючі продовжать роботу під час знеструмлень. Якщо ваш провайдер перейшов на xPON, підключіть роутер і пристрій ONU до повербанка - і будете з нормальним інтернетом", - написав він.
Федоров зазначив, що найпростіший спосіб дізнатися, чи є ця технологія у вашому будинку - карта інтернету під час знеструмлень, яку запустили рік тому спільно з "ЛУН Місто".
У разі, якщо в будинку xPON немає - знайдіть того, хто вже підключив його, в найближчому будинку. Ця інформація, а також номери телефону провайдера, вартість підключення та інше є на карті.
За словами віце-прем'єр-міністра України, для мобільного інтернету універсального рішення типу xPON немає.
"Ми працюємо з операторами, щоб вони продовжували надавати зв'язок під час знеструмлень. Однак для цього потрібна залученість користувачів", - зазначив він.
Додамо, що телеком-команда Мінцифри запустила проєкт, де розповідає про перші дії під час знеструмлень. Вийшло вже три випуски:
Раніше повідомлялося про те, що по всій Україні фіксують перебої мобільного зв'язку. Несправності виникають під час масового переходу на мобільний інтернет. У Міністерстві цифрової трансформації відповіли, що впливає на Мережу.
Як повідомляв Главред, атаки країни-агресора Росії на енергетичні об'єкти України значно погіршили ситуацію в усій системі, настільки "жалюгідного" стану не було навіть у 2022 і 2023 роках.
Більше новин:
Що таке PON
Технологія пасивних оптичних мереж (від англ. Passive optical network, пасивна оптична мережа). Розподільна мережа доступу PON заснована на деревовидній волоконно-кабельній архітектурі з пасивними оптичними розгалужувачами (так званими сплітерами) на вузлах, що є економічним способом забезпечити широкосмуговий передання інформації. Водночас архітектура PON має необхідну ефективність нарощування вузлів мережі та пропускної спроможності залежно від теперішніх і майбутніх потреб абонентів, пише Вікіпедія.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)