Європейська комісія просуває план різкого скорочення штату в багатьох посольствах Євросоюзу по всьому світу, щоб збільшити кількість персоналу в країнах, де ЄС має стратегічний інтерес. Про це повідомляє Politico з посиланням на отримані документи.
Скорочення штату може означати, що Європейський Союз втратить дипломатичну силу у країнах Африки та Латинської Америки.
«Ми б залишили крихітну делегацію в таких місцях, як Судан чи Нігер. Це просто неправильний меседж, особливо коли адміністрація США здається менш зацікавлена зовнішнім світом», – сказав європейський посадовець на умовах анонімності.
Інший посадовець додав, що існують побоювання, що Росія чи Китай можуть заповнити будь-який вакуум, який створить Євросоюз.
Єврокомісія почала думати над скороченням після того, як Європейська служба зовнішніх справ, дипломатичний орган ЄС, перевищила бюджет на 2024 рік.
«ЄС потребує мережі представництв, яка б краще відповідала новим політичним і політичним пріоритетам… Цього має бути досягнуто в умовах обмеженого бюджету», – йдеться у документі.
Усього ЄС має 145 представництв по всьому світу. Закривати частину з них не будуть, зараз на меті – зосередитися на країнах, «де є головні інтереси ЄС». У Брюсселі роздумують над ідеями більш «цілеспрямованого підходу» до своїх посольств. Там міркують про країни, які хочуть приєднатися до ЄС або перебувають у найближчому сусідстві з блоком, країни «Великої двадцятки» (G20), нові «політичні та економічні сили» та країни, де «нестабільність становить загрозу інтересам ЄС».
Натомість ЄС розглядає можливість обмежити свою присутність у понад 30 країнах Африки. У Латинській Америці навіть Бразилія є в переліку посольств, де можуть бути скорочення.
Щоб скоротити витрати, ЄС також пропонує об’єднати іноземні делегації для таких органів, як Європейський інвестиційний банк або Європейські операції з цивільного захисту та гуманітарної допомоги, з місіями Європейської служби зовнішніх справ.
До слова, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн запровадила нові правила прийому на роботу персоналу, в якому передбачаються додаткові перевірки, щоб уникнути можливого конфлікту інтересів.