Повітряні сили Збройних сил України заявили, що значна кількість уражень об’єктів енергетики під часросійської ракетної атаки вранці 28 листопада зумовлена недостатньою кількістю засобів перехоплення та несприятливими погодними умовами. Таку заяву опублікувало вдень у четвер Управління комунікацій Командування Повітряних Сил Збройних Сил України
В ПС ЗСУ зазначили, що змогли нейтралізувати 90% повітряних цілей, однак зафіксовано 12 влучань, в основному в об’єкти паливно-енергетичного сектору.
«Останнім часом, під час повітряних атак, противник застосовує велику кількість ракет та безпілотників. Їхнє масоване застосування на окремих напрямках часто перевищує кількість засобів прикриття. Крім того, ворог використовує сучасні засоби повітряного нападу, постійно їх вдосконалює. Йдеться про відстріли теплових та радіолокаційних пасток, а також використовує засоби РЕБ індивідуального захисту, встановлені безпосередньо на ракетах. Усе це суттєво ускладнює роботу зенітних ракетних комплексів радянського виробництва, які є на озброєнні Повітряних Сил», - йдеться в заяві командування.
Також в командування зазначило, що на відбиття атаки вплинули погодні умови – густий туман та низькі хмари зменшили ефективність роботи мобільних вогневих груп та винищувальної авіації.
«Значно ефективніше в таких умовах працюють західні системи, яких в Україні не достатньо, щоб надійно прикрити сотні об’єктів критичної інфраструктури. … Ми дякуємо усім, хто допомагає Повітряним Силам у зміцненні протиповітряної оборони. Дякуємо за розуміння і просимо громадян дотримуватися рекомендацій безпеки», - резюмується в заяві.
Зазначимо, що вранці після відбиття ракетної атаки Миколаївський Ваньок в своєму каналі в Telegram різко негативно висловився щодо ефективності роботи протиповітряної оборони.
«Якщо після сьогодні не полетять голови командувачів ПС, що розжиріли і тримаються за свої посади, то я не знаю, що ще має статися, щоб їх зняли», - написав він.
Ваньок додав, що не збирається якимось чином дискредитувати ПС, однак вважає результат нинішньої роботи вкрай поганим.
Зазначимо, що «прильоти» зафіксували сьогодні майже у всіх західних областях України. Ситуація в енергетиці суттєво погіршилась.