Про це в ексклюзивному коментарі журналісту Укрінформу заявив екскомандир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий.
«Сам по собі рекрутинг нас не врятує. А от мобілізацію рекрутинг доповнює дуже непогано. Тому це логічне рішення з боку командування, яке подивилося на досвід бригад, які створили підрозділи рекрутингу – «Третя штурмова», «Азов», «Кракен» – і побачило, що воно реально працює. Якщо не полінуватися попрацювати над комунікаціями, з'являється набагато більше охочих, в тому числі на бойові позиції», - каже Дикий.
За його словами, часто можна почути аргумент проти рекрутингу, мовляв, через рекрутинг більшість намагається знайти собі позиції саме у тиловій службі – десь в логістиці, в ремчастинах.
«Це правда, але ці позиції теж мають бути заповненими. Вони не менш потрібні, ніж ті, хто штурмує посадки. Але насправді, як показує досвід вищезгаданих бригад – у них реально конкурс саме на штурмовиків. Ці підрозділи мають репутацію тих, де до людей ставляться як до людей. І хоча в них насправді достатньо високі втрати, але якщо там є ризики, а на війні без цього ніяк, то вони добре продумані і заради справи», - акцентує військовий експерт.
Наскільки ця ідея спрацює – Дикий вважає, що в різних бригадах буде по-різному.
«Бо репутація в різних бригад дуже різна. В деякі бригади може навіть черга вишукуватись. Ну, а в деяких, які б підрозділи рекрутингу вони не створювали, репутація «м'ясників», до них не підуть, – каже Дикий. – Але за результатами рекрутингу, можливо, будуть прийматися рішення і стосовно кадрів, не зовсім адекватні командири можуть полетіти з посад», - вважає екскомандир роти батальйону «Айдар» .
Безумовно, каже він, ТЦК не ідеальні, проблеми існують. Там працюють різні люди, серед яких є й хабарники, є також люди, які поводяться зухвало. Але є важливе «але». Їм не залишили вибору. Їм не надали ні прав, ні повноважень, однак, поклали на них величезну відповідальність.
«Чому співробітники ТЦК так себе поводять? А тому, що «тцкашник» не мав би взагалі виходити за межі ТЦК, а сидіти на стільчику в кабінеті і обслуговувати людей, які до нього прийшли. От приходить цивільна людина до ТЦК і їй допомагають пройти весь цей шлях – від цивільного до військового. Мені не відомий жодний випадок, коли на погане ставлення скаржилися люди, які прийшли в ТЦК самостійно, тобто своїми ніжками. А далі виникає ситуація: співробітник у ТЦК мав би обслуговувати тих, хто прийшов, але ніхто не приходить. – А насильно привозити – це, взагалі-то, функція не ТЦК, а цивільної влади та правоохоронних органів. Але виникла ситуація, за якої цивільна влада та правоохоронні органи «умили ручки», взагалі нічого не роблять по мобілізації, а вирішення цього питання повністю звалили на ТЦК», - зазначив Дикий.
Співробітники ТЦК, наголошує він, насправді мали бути лише проміжною ланкою між цивільним життям та навчальним центром армії.
«Та замість цього на них поклали частину функцій і цивільної влади, і правоохоронних органів. Причому поклали не по закону», – додав військовий експерт.
За його даними, ми зараз набираємо в півтора раза менше новобранців аніж наші санітарні втрати за такий же час. Тобто наша армія з кожним днем зменшується. А тим часом наступ ворога триває.
«То що, прилетять марсіани й нас врятують? Поки що єдиним реальним механізмом поповнення армії лишається ТЦК. Який цей механізм, як він там працює, кривий, не кривий – іншого нема. Оце треба розуміти. Це приблизно із тієї серії, що воювати ржавим автоматом важко, але взагалі з голими руками – неможливо. Оце рівно те саме. ТЦК – це наш ржавий автомат», – підкреслив Дикий.
Як повідомляв Укрінформ, у бойових військових частинах Збройних сил України сформують штатні підрозділи рекрутингу.
"Головнокомандувач Збройних сил України визначив кожному командиру бригади створити штатний підрозділ рекрутингу. Відповідною організаційною директивою визначено завдання сформувати штатні підрозділи рекрутингу в бойових військових частинах", - ідеться у повідомленні.