Ставка північнокорейського лідера Кім Чен Ина на економічну підтримку Росії може обернутися проти нього, якщо Дональду Трампу вдасться припинити війну Владіміра Путіна в Україні, йдеться в дослідженні, опублікованому південнокорейським аналітичним центром, наближеним до уряду. Цього року Москва стала помітним прихильником режиму Кіма. Пхеньян останніми тижнями відправив війська на допомогу Москві у війні в Україні. У відповідь Росія надає гроші й допомагає Північній Кореї нарощувати свій військовий потенціал, інформує Bloomberg.
Поглиблення альянсу з Путіним дало Кіму можливість менше звертатися до Пекіна за дипломатичною підтримкою. Але Пхеньян все ще сильно залежить від Китаю у своїх економічних потребах, згідно з дослідженням, проведеним під керівництвом Лі Джонгкю, старшого наукового співробітника Корейського інституту розвитку.
"Якщо ця війна закінчиться в будь-якій формі, як пообіцяв Трамп, потреби двох країн [Росії та Північної Кореї] один в одному можуть змінитися" — вважає Джонгкю.
Він додає, що військова промисловість Північної Кореї все ще може отримати вигоду від співпраці з Росією, але цей сектор має обмежені побічні ефекти для економіки в цілому і може навіть перешкоджати зростанню інших галузей.
Професор Університету Кукмін Лі Сан Чжун, який брав участь у дослідженні зазначив, що Північна Корея хоче отримати підтримку Росії для придбання сучасних технологій, з якими у неї виникли проблеми, для розробки балістичних ракет, підводних човнів і винищувачів.
Це означає, що якщо зусилля Трампа щодо припинення війни затягнуться, Кім виграє достатньо часу для модернізації північнокорейської військової промисловості, а його війська набудуть значного бойового досвіду в Україні, йдеться в дослідженні. Тим часом, Росія може збільшити кількість найманих північнокорейських робітників, щоб зменшити дефіцит робочої сили.
Співпраця Росії та КНДР підвищує ризик повномасштабного ядерного конфлікту: чи зможуть США контролювати цей вид ескалації — розповів Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський у статті "Ядерний конфлікт. Чи зупинить Трамп тандем Росії та КНДР?".