Корсунський Сергій Володимирович: посол України в Японії та колишній глава Дипакадемії
Корсунський Сергій Володимирович — дипломат, письменник і доктор фізико-математичних наук.
Біографія
Сергій Володимирович Корсунський народився 10 серпня 1962 року у місті Київ.
Освіта
Корсунський закінчив механіко-математичний факультет у Київському університеті ім. Т. Г. Шевченка (1984), а також аспірантуру Інституту гідромеханіки НАН України (1988). Крім того, має диплом фахівця з міжнародних відносин.
Доктор фізико-математичних наук. Автор понад 300 наукових статей та шести монографій.
Сім'я
Сергій перебуває у шлюбі. Дружину звуть Любов. Вона — радник з особистих фінансів в "ОВБ Алфінанц Україна".
Кар'єра
Паралельно з аспірантурою, Сергій працював в інституті гідромеханіки молодшим науковим співробітником. Потім він працював в Інституті теоретичної фізики та Держкомітеті з питань науки і технологій.
З 1994 року почалася дипломатична кар'єра Корсунського, коли він протягом року працював у секретаріаті Нацкомісії у справах ЮНЕСКО. За 25 років Сергій встиг попрацювати в українських посольствах в Ізраїлі, США та Туреччини. Обіймав посади від радника до голови диппредставництва.
З 2006 по 2008 рік дипломат керував Департаментом економічного співробітництва Міністерства закордонних справ. У жовтні 2017 року він став керівником дипломатичної академії. У квітні 2020 року Корсунський призначений послом України в Японії.
Крім дипломатичної та наукової, Сергій займається літературною діяльністю. З під його пера вийшло десять книжок. Пише під псевдонімом Сергій Владич.
Цитати і висловлювання
Дипломат вважає, що "мінські домовленості у тому вигляді, в якому підписані, вони себе фактично вичерпали". Сергій впевнений, що потрібно зібрати той же Нормандський формат. Корсунський зазначає, що цей формат далекий від ідеалу, "але іншого, краще — у нас немає".
Глобальної проблеми у підписанні "формули Штайнмайєра" дипломат не бачить. "Ми робимо певні кроки. І, до речі, ви подивіться: ми здійснили розведення військ в Золотому, але вони теж відійшли". Корсунський впевнений, що Донбасу "треба буде приділяти особливу увагу".
Необхідні практичні кроки. Такі, як видача молодим людям українських паспортів. "Якщо не ми, росіяни їм видадуть". Вибори на Донбасі до виведення звідти російських військ абсолютно виключені.
Дипломат не боїться того, що в разі виборів на Донбасі, до парламенту потраплять колишні бойовики. Корсунський зазначає, що "вибори будуть проводитися згідно з українським законодавством та українські виборці будуть їх обирати". Також він говорить про те, що далеко не всіма народними депутатами українці залишилися задоволеними.
Декларація
В останній раз Сергій Корсунський подавав декларацію у січні 2018 року.
На той момент дипломат мав одну квартиру (86,7 кв.м.) у місті Вишгород Київської області. Пересувався він на автомобілі Hyundai Tucson 2015 року випуску, який обійшовся йому у 460 тисяч. У 2017 році Корсунський заробив 467,9 тисячі. Його дружина поповнила сімейний бюджет на 12 тисяч.