У давнину його вважали покровителем знань, наук і розуму. Детальніше про цей день – розповідає24 канал з посиланням на Православний церковний календар.
День пророка Наума
Він жив приблизно у VII столітті до нашої ери. Святий написав книгу пророцтв, де говорить про всемогутність Господа, що охоплює всесвіт, та передбачає різноманітні історичні події. Так, Наум пророчив загибель міста Ніневії, столиці Ассирійського царства. Його жителі були жорстокими й не дотримувалися законів, тому Господь мав їх покарати. Водночас малому пророкові Іоні вдалося почути від ніневійців покаяння після своїх передбачень, але це тривало недовго. Жителі міста повернулися до злих справ, через що загинули. За однією з версій, Наум відійшов у вічність у 45-річному віці. Тіло пророка поховали у його рідному місті Елкосі.
Пророк Наум / Фото Православної церкви України
Що не можна робити
У День пророка Наума існує низка заборон, яких варто дотримуватися. Так, у жодному разі не можна відмовляти нужденним у допомозі, бо тоді накличете невдачі. До того ж не варто лихословити, сперечатися, сваритися, пліткувати, заздрити та бажати іншим зла. Крім цього, не рекомендується виходити з дому ввечері, бо існує високий ризик привести нечисту силу в будинок. Водночас християнам не можна хвалитися своїми успіхами, оскільки є ймовірність зазнати невдач.