Про це в коментарі Укрінформу розповів ексглава МЗС України, керівник Центру досліджень Росії Володимир Огризко.
«Чи можуть окремі країни-члени НАТО вживати якихось дій? Та звісно, що можуть, діючи не як члени НАТО, а як члени ООН, які відповідно до статті 51 Статуту організації, надають допомогу країні, що стала жертвою збройної агресії», – заявив дипломат, коментуючи заяву посла Литви при НАТО Дейвідас Матульоніс, що його країна підтримує ідею Франції щодо можливої відправки західних військ до України, і якщо Франція вирішить це зробити, їй не потрібен дозвіл НАТО.
При цьому, за його словами, узагалі немає різниці, яка саме країна надає допомогу – Франція, Польща, Нова Зеландія чи Папуа-Нова Гвінея.
«Кожна суверенна держава може на національному рівні прийняти відповідне рішення про те, що вона хоче допомогти жертві агресії протидіяти самій агресії», - підкреслив Огризко.
Як повідомляв Укрінформ, президент Франції Еммануель Макрон пропонує європейській політичній спільноті долучатись до ініціативи зі створення «європейської армії», щоб виробляти власні рішення для спільного реагування на театрах бойових дій.
Раніше Макрон заявив, що не дати Росії перемогти у війні є стратегічною безпековою метою, і за певного розвитку подій він не виключає відправлення в Україну європейських наземних військ.