День Святого Миколая 6 грудня: все про подарунки під подушкою і суворі заборони свята
День Святого Миколая 6 грудня: все про подарунки під подушкою і суворі заборони свята

День Святого Миколая 6 грудня: все про подарунки під подушкою і суворі заборони свята

Щороку у грудні православні та греко-католики святкують одне з найочікуваніших зимових свят — День святого Миколая.

2024 року він за традицією святкується 6 грудня. Цього дня дорослі шанують Миколу Угодника та кладуть дітям під подушку невеликі подарунки.

Резиденція святого Миколая, фото: скріншот з відео

Традиція потай класти подарунки під подушку

В Україні день святого Миколая – головним чином дитяче свято. Згідно з повір'ями, у ніч на 6 грудня святий приносить солодощі та подарунки слухняним дітям, щоб покласти їх під подушку.

Одним з найвідоміших його діянь був випадок із трьома вузликами із золотом . із золотом, щоб допомогти влаштувати долю цієї сім'ї та не занапастити молодих дівчат Вважається, що саме після цього випадку зародилася традиція таємно дарувати подарунки, ховаючи їх під подушку.

День святого Миколая 2020: фото facebook

За іншою версією вікна були щільно зачинені, і Микола закинув мішечки через димар. Вони розв'язалися, а монети, розсипавшись, потрапили до шкарпеток, що сушилися на каміні. Тому греко-католики мають традицію залишати подарунки саме в заздалегідь залишених шкарпетках.

За українськими традиціями, Микола приходить до дітей із подарунками та солодощами в ніч на 6-те число останнього місяця року. До речі, на заході Україні для подарунків від Миколи діти ставлять на підвіконня черевики, потім лише лягають спати. А ось схід України культивує традицію пошуку подарунків під подушками. До речі, солодощі та іграшки цього дня отримують лише слухняні діти. Неслухняним же "дарують" різки чи шматочок вугілля (як знак покарання).

Цього дня традиційно готують спеціальні тістечка-миколайчики, якими обдаровують дорослих та дітей, коли вітають із цим світлим святом.

День святого Миколая 2020: фото facebook

Тістечка часто роблять у формі сніжинок, бо вважається, що після Дня святого Миколая настає справжня сніжна зима.

Щоб отримати бажаний подарунок, діти різних країн перед святом пишуть листа. Послання святому Миколаю прийнято залишати на підвіконні.

День святого Миколая 2020: фото facebook

Прикмети, пов'язані з Днем святого Миколая

Багато хто вірить, що якщо до дня Миколи не роздати всі свої борги, то можна позбутися фінансового успіху на весь наступний рік.

Існує народна прикмета прогнозування погоди: якщо у День святого Миколая міцні морози – зима буде холодною, якщо відлига та тепло – теплою.

Цього дня була традиція збиратися всім разом, ставити у церкві свічку, правити молебень та просити, щоб у наступному році був щедрий урожай.

Існує прикмета, якщо помиритись у цей день, то навіть вороги стануть надалі добрими друзями.

Святого Миколая також називають Чудотворцем, тож обов'язково треба загадувати цього дня потаємне бажання, і воно безсумнівно здійсниться.

День святого Миколая 2020: фото facebook

Які існують заборони на День святого Миколая?

– 6 грудня не треба позичати гроші. Ціна цього - позбавлення щастя людини, у якої ви просите гроші. Ви також ризикуєте забрати його характер. Якщо ж у вас велика потреба в грошах — попросіть їх у будь-який інший день.

– Жінкам у цей день заборонено шити та прати, а чоловікам – що-небудь ремонтувати.

– 6 число грудня припадає на Різдвяний піст, тому забороняється вживати м'ясо, яйця та молочні продукти. Однак немає заборони на рибу та морепродукти.

– Не можна відмовляти бідним, нужденним та всім, хто просить вас про допомогу. Якщо відмовити — ваша власна родина страждатиме від поневірянь.

– Не можна, щоб у хаті у свято було брудно та неприбрано. Тому про чистоту слід подбати заздалегідь.

- 6 грудня не можна дозволяти собі лаятися і поганословити.

– У День Миколи Чудотворця не можна стригтися, як і за інших церковних свят.

День святого Миколая 2020: фото facebook

Що робити 6 грудня?

– Відвідати вранці з родиною храм та помолитися святому Миколаю.

– Бути щедрими та давати бідним милостиню. Допомагати тим, кому це потрібно.

– Пригощати друзів та близьких солодощами та фруктами.

- Віддати всі зайняті раніше кошти.

– Якщо ви перебуваєте з кимось у сварці – це найкращий час, щоб помиритися та відновити стосунки.

Вшановуючи пам'ять святого Миколая, треба намагатися наслідувати його в головному — у постійній внутрішній потребі робити добро ближнім. І якщо нам вдасться втілити це, світ довкола нас обов'язково зміниться на краще.

Раніше ми повідомляли про харчування за циклами та днями на Різдвяний піст: що дозволено їсти з 15 листопада по 24 грудня.

Джерело матеріала
loader