Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки роз'яснив українцям, що відбувається зараз у Грузії.
У Грузії розгорілися масштабні антиурядові протести, які охопили столицю Тбілісі, Батумі та інші міста. Тисячі громадян вийшли на вулиці, висловлюючи невдоволення діями уряду та його рішенням відмовитися від європейського курсу. Протести стали відповіддю на заяву прем'єр-міністра Іраклія Кобахідзе про призупинення переговорів про вступ до ЄС до 2028 року.
Причини загострення
Загострення внутрішньополітичної ситуації розпочалося після парламентських виборів 26 жовтня, які супроводжувались масовими фальсифікаціями. Проросійська партія «Грузинська мрія», що отримала більшість у парламенті, взяла курс на згортання євроінтеграції. Це рішення суперечить бажанню більшості грузинських громадян, які підтримують рух до Європейського Союзу.
Після виборів уряд почав впроваджувати антидемократичні заходи, що викликало обурення населення. За словами Центру стратегічних комунікацій, протестувальники вважають відхід від європейського курсу зрадою національних інтересів Грузії.
Силове придушення протестів
У столиці Тбілісі силовики вдалися до жорстких заходів, використовуючи водомети та сльозогінний газ для розгону мирних протестувальників. Незважаючи на це, мітингувальники продовжують збиратися на центральних площах, вимагаючи відставки уряду та відновлення переговорів про євроінтеграцію.
Реакція міжнародної спільноти
США 1 грудня оголосили про призупинення стратегічного партнерства з Грузією, посилаючись на антидемократичні дії нового уряду. У Вашингтоні наголосили, що такі дії суперечать принципам демократії та міжнародним зобов'язанням Грузії.
Київ також засудив застосування сили проти мирних протестувальників. Українська влада закликала грузинський уряд поважати права громадян і їхні прагнення стати частиною європейської спільноти.
Подальший розвиток ситуації
Ситуація в Грузії залишається напруженою. Протести набирають обертів, а суспільство продовжує вимагати від уряду дотримання демократичних принципів та відновлення курсу на євроінтеграцію.
Міжнародна спільнота уважно стежить за подіями, закликаючи до мирного вирішення конфлікту та дотримання прав людини.