У міноборони Польщі лаконічно відповіли на питання про потребу у майже сотні Apache
У міноборони Польщі лаконічно відповіли на питання про потребу у майже сотні Apache

У міноборони Польщі лаконічно відповіли на питання про потребу у майже сотні Apache

Сучасне поле бою вносить свої корективи в закупівлі того чи іншого озброєння, водночас у Boeing зрозуміло що впевнені у майбутньому своїх гелікоптерів Apache

Джерело: Defence Express

Влітку цього року Польща уклала дійсно рекордний для себе контракт аж на 10 млрд доларів за закупівлю одразу 96 ударних вертольотів AH-64E Apache, постачання яких має тривати протягом 2028-2032 років, водночас з огляду на кількість машин та кошти, які потрібно витратити на закупівлю, а згодом і на обслуговування цих літаків, виникає питання доцільності закупівлі аж такої кількості гелікоптерів.

Бо, з одного боку, поки що не можна стверджувати, що гелікоптери потрібні взагалі. А з іншого – війна в Україні демонструє вразливість цього озброєння проти сучасних засобів протиповітряної оборони, крім того, є випадки ураження гелікоптерів й зенітними FPV-дронами.

І тому сьогодні країни переосмислюють потреби в гелікоптерах, зокрема, наприклад, Південна Корея, попри наявність згоди держдепу США на 32 гелікоптери Apache, зараз ретельно вивчає, чи потрібні вони їм взагалі.

Повертаючись до Польщі, то, як розповідає видання Defence.24, питання доцільності закупівлі майже сотні гелікоптерів Apache підіймалося на телевізійній програмі Polsat “Gość Dzieńrzeń”, в якій брав участь очільник оборонного відомства Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

Який на питання журналіста про те, чи потрібні сьогодні бойові гелікоптери в епоху дронів відповів, що “ключем до успіху” є поєднання таких бойових одиниць, як гелікоптер Apache, перед яким летить дрон, над ним в небі винищувачі F-35 і на землі – танки Abrams.

Очевидно, що така відповідь аж ніяк не розкриває питання повністю, але водночас тут можна розглядати Польщу не тільки як окрему країну, але й як члена НАТО, і в цьому контексті потреба у більшій кількості гелікоптерів можна пояснити загальними потребами Альянсу.

Як приклад, раніше в Естонії фактично прямо натякали, що союзники по НАТО можуть розташувати у них свої гелікоптери, тоді як безпосередньо Естонія у рамках досить обмеженого оборонного бюджету зосередиться на закупівлях такого озброєння, як ті ж FPV-дрони.

Водночас нещодавно у Boeing розповіли своє бачення майбутнього легендарного Apache, і в тому числі з урахуванням досвіду України, і виробник цього гелікоптера зрозуміло впевнений у майбутньому своєї машини та говорить також про ті чи інші удосконалення гелікоптера з огляду на зміни у сучасному полі бою.

Джерело матеріала
loader
loader