Скло, меблі, кераміка, текстиль: Мінекономіки відновило бронювання критичних підприємств, деталі
Скло, меблі, кераміка, текстиль: Мінекономіки відновило бронювання критичних підприємств, деталі

Скло, меблі, кераміка, текстиль: Мінекономіки відновило бронювання критичних підприємств, деталі

В Мінекономіки перевірили критичність перших семи компаній, які побажали продовжити бронювання співробітників. Сім компаній — це 0,2% від 3,5 тис., які подали аналогічні заявки.

Підприємства, які пройшли перевірку в Міністерстві економіки та підтвердили статус критично важливого, отримали право відновити бронювання від мобілізації для своїх співробітників. Протягом перших двох робочих днів грудня урядовці підтвердили статус для семи компаній з різних сфер економіки. Про деталі бронювання на критичних підприємствах розповіли на порталі Мінекономіки.

У дописі міністерства вказано, що станом на 3 грудня перевірили та підтвердили статус критично важливого для семи українських підприємств. Вказані підприємства займаються виробництвом скла, текстилю, керамічної плитки, меблів. Тепер власники цих компаній отримали можливість забронювати від мобілізації 50% військовозобов'язаних співробітників, додали урядовці. Термін такого бронювання — 12 місяців. Також зауважили, що через портал "Дія" надійшло 3 500 заявок на підтвердження статусу (сім висновків за два робочі дні — це 0,2%).

"Загалом, за перші два дні відновлення бронювання через Дію, компанії подали 3500 заяв на бронювання 26,7 тис. працівників", — навели на порталі слова Першої віцепрем'єрки, глави Мінекономіки Юлії Свириденко.

Бронювання від мобілізації — відстрочка для критичних підприємств

В Мінекономіки нагадали, що оновлені правила відстрочок від мобілізації діють відповідно до постанови Кабміну №76 від 27 січня 2023 року та змін з постанови №1332 від 22 листопада 2024 року.

Правила бронювання від мобілізації від підприємств:

  • критичні підприємства, які поки не встигли підтвердити статус, можуть бронювати людей до 28 лютого 2024 року;
  • підприємства, які підтвердили (оновили відповідно до нових критеріїв) статус критичності, можуть бронювати на термін до 12 місяців.
  • обов'язкові критерії для оновлення критичності — це середня зарплата і зарплата працівника не менше як 20 тис. грн та відсутність боргів за податками і зборами (державними та місцевими);
  • щоб оновити критичність, слід виконати один з шести додаткових критеріїв.

Які додаткові критерії для критичності підприємства:

  1. сплачено в державний бюджет від 1,5 млн євро;
  2. надійшло іноземної валюти від 32 млн євро;
  3. входить в перелік стратегічно важливих;
  4. є резидентом "Дія Сіті";
  5. працює у сфері зв'язку і отримує "значні доходи";
  6. важливе для економіки держави та місцевих громад — цей критерій формується різними органами влади і погоджується в Мінекономіки та Міноборони.

Зазначимо, 25 листопада народний депутат Богдан Кицак заявив, що у постанові про зміни правил бронювання вказано, що захистити від мобілізації можна лише тих, хто працював на критичному підприємстві до 18 травня 2024 року. Після цього з'явилось пояснення юриста у питаннях проходження військової служби Олександра Золотухін. Як з'ясувалось, заява нардепа не відповідає дійсності. Пояснюється, що підприємство подає на бронювання актуальний список співробітників, і якщо він змінився після 18 травня, то подають оновлені дані з новими працівниками.

Нагадуємо, 30 листопада Фокус писав про нову постанову Кабміну №1362, яка дозволяє бронювання від мобілізації військовозобов'язаних з розширеного списку професій.

Теги за темою
Мінекономіки
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader