У поточному році в Україні створили 10 нових батальйонів розмінування, які займаються очищенням деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів. Як пише «Суспільне», про це розповів начальник управління протимінної діяльності Міністерства оборони України, полковник Олег Шуварський.
За його словами, дані підрозділи вже проходять сертифікацію як оператори протимінної діяльності. Також в Україні збільшилась, з 2 до 52, кількість машин механізованого розмінування. При цьому 42 з них перебувають у Збройних силах України, а 10 — у Державній спеціальній службі транспорту.
Наразі парк машин складається переважно з іноземної техніки, таких як Docking, Bažena, GCS і Scan Jack, а також машин вітчизняного виробництва від Харківського заводу. На 2025 рік заплановано подальше нарощування кількості машин для розмінування.
Шуварський додав, що розмінування деокупованих територій залишається складним завданням через зміни тактики армії РФ, адже РФ активно використовує нестандартні методи мінування. Наприклад, безсистемне розміщення мін, протипіхотні міни з пластиковими корпусами, а також міни з електромагнітними підривачами. Особливо небезпечними є протипіхотні міни типу ПФМ-1С, які часто скидаються з дронів у населених пунктах, створюючи загрозу для цивільного населення.
З початку повномасштабного вторгнення підрозділи сил безпеки та оборони очистили понад 500 тисяч км² території України та знищили понад 800 тисяч вибухонебезпечних предметів.
- 11 вересня стало відомо, що Україна успішно випробувала нову машину для розмінування "Змій".
- У липні стало відомо, що Міністерство оборони України тестує нову модель бронежилета. Його конструкція набагато легша. Тож військовим буде зручніше виконувати маневрові дії під час штурмових та спеціальних операцій.