Про це вона заявила на засіданні Ради Безпеки ООН, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми вкотре закликаємо членів Ради Безпеки і сторони в цьому конфлікті надати підтримку в ухваленні негайних заходів щодо захисту дітей, які опинилися в цьому кошмарі», – сказала Рассел.
Вона нагадала, що за даними ООНвід початку повномасштабного вторгнення щонайменше 2406 українських дітей були вбиті чи поранені – в середньому це дві дитини щодня. Водночас реальна кількість жертв «очевидно набагато вища», додала Рассел.
За її словами, за дев'ять місяців 2024 року загинуло більше дітей, ніж за весь 2023 рік.
Майже 3,6 млн осіб стали внутрішніми переселенцями і майже вдвічі більше людей – 6,7 млн – виїхали за межі країни.
«У деяких районах війна перевертає життя дітей з ніг на голову, змушуючи сім'ї та дітей жити під землею через постійний ризик нападів», – сказала Рассел.
Вона наголосила, що люди проводять до шести годин на день, ховаючись у підвалах під виття сирен повітряної тривоги.
Ситуація погіршилася через атаки на енергетичну інфраструктуру, зазначила очільниця ЮНІСЕФ.
«Війна завдає жахливої шкоди психічному здоров'ю дітей і позбавляє їх дитинства… З кожним днем війни страждає дедалі більше дітей, стикаючись із ризиком пожиттєвих наслідків для психічного здоров'я», - наголосила вона.
Рассел розповіла, що цього року ЮНІСЕФ та партнери забезпечили доступ до питної води для 5,1 млн осіб в Україні й надали послуги психосоціальної підтримки в галузі психічного здоров'я більш як 630 тис. дітей, підлітків та осіб, які здійснюють догляд за ними. У 2024 році ЮНІСЕФ підтримав доступ до освіти понад 450 тис. дітей.
Виконавча директорка під час засідання РБ ООН також закликала, звертаючись, очевидно, до РФ, «утримуватися від будь-яких дій, які можуть змінити громадянство дитини або ускладнити їй життя».
«ООН і партнери повинні мати безпечний і безперешкодний гуманітарний доступ до всіх дітей і родин в Україні, які потребують допомоги чи послуг із захисту, у тому числі на непідконтрольних уряду територіях», – додала вона.
У своєму виступі керівниця Дитячого фонду ООН жодного разу не вжила слів «Росія» чи «російський».
Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН обговорюєзлочини Росії проти українських дітей. У засіданні Радбезу бере участь заступниця керівника Офісу Президента України, операційний директор Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.