У Києві розпочалася кампанія із запобігання самовільним вирубкам хвойних дерев
У Києві розпочалася кампанія із запобігання самовільним вирубкам хвойних дерев

У Києві розпочалася кампанія із запобігання самовільним вирубкам хвойних дерев

Лісопаркові господарства Києва та районні комунальні підприємства з утримання зелених насаджень розпочинають кампанію із запобігання самовільним вирубкам хвойних дерев у передноворічний період.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.

За словами директора департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, незаконна вирубка зелених насаджень карається законом. За кожне самовільно зрубане хвойне дерево передбачена адміністративна, а в деяких випадках навіть кримінальна відповідальність.

Особливу увагу приділятимуть охороні молодих хвойних насаджень, які ростуть біля автодоріг і залізничних шляхів та на об’єктах зеленого господарства.

У межах кампанії передбачені спільні рейдові заходи та патрулювання у міських лісах за участю працівників Державної екологічної інспекції та патрульної поліції.

За словами генерального директора комунального об’єднання "Київзеленбуд" Юрія Бахмата, районні комунальні підприємства з утримання зелених насаджень починають обробляти ялини, сосни, туї та ялівці у парках та скверах столиці. репелентами – нешкідливими для рослин речовинами, які у приміщеннях виділяють неприємний запах.

У Києві розпочалася кампанія із запобігання самовільним вирубкам хвойних дерев - Фото 1

"Також застосовується оброблення клеєво-крейдяною сумішшю, яка лишає на рослинах "брудне" забарвлення. Обидва підходи є абсолютно безпечними для довкілля. Зони з обробленими деревами позначатимуть спеціальними попереджувальними табличками", – підкреслив він.

За незаконну вирубку хвойних дерев передбачений штраф від 510 до 5 тис. 100 грн згідно зі ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За незаконну вирубку дерев на території лісів передбачена кримінальна відповідальність, що карається штрафом від 17 тис. до 25 тис. 500 грн або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років (ст. 246 Кримінального кодексу України "Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу").

Крім того, за кожну самовільно зрізану ялинку визначають шкоду, заподіяну лісу незаконною вирубкою, розмір якої залежить від діаметра пошкодженого дерева.

Також постановами Кабінету міністрів затверджені такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах лісів, міст та інших населених пунктів.

Як повідомляв Укрінформ, у столиці з 5 грудня поступово відкриватимуть офіційні ялинкові ярмарки.

Фото: КМДА

Теги за темою
Київ
Джерело матеріала
loader
loader