Оформлення відстрочки від мобілізації за станом здоров’я — це процедура, яка стосується військовозобов’язаних з проблемами зі здоров’ям. У воєнний час кожен, хто отримує повістку, повинен пройти медичний огляд у військово-лікарській комісії (ВЛК).
Саме вона вирішує, чи здатна людина служити, чи може отримати відстрочку або бути виключеною з військового обліку, пише Фокус.
ВЛК може зробити один із висновків:
- Придатний до служби.
- Не придатний у мирний час, але обмежено придатний під час війни.
- Повністю не придатний із виключенням з обліку.
- Тимчасово непридатний із необхідністю перегляду.
Для отримання відстрочки необхідно пройти огляд лікарів (хірурга, терапевта, невропатолога та інших), а також надати медичну документацію, яка підтверджує проблеми зі здоров’ям. На основі обстеження лікарі визначають ступінь придатності. Якщо людина визнається тимчасово непридатною, їй надається відстрочка до наступного перегляду. У разі повної непридатності її виключають з військового обліку.
Однак, важливо наголосити, що ТЦК лише виконують свою роботу. Якби росія не почала війну, українцям не довелося б проходити мобілізацію. Військові комісаріати забезпечують обороноздатність країни, яка протистоїть агресору, що руйнує наші домівки. Україна змушена захищатися, бо єдиний ворог, який прийшов на нашу землю, — це росія.
Варто згадати й про різницю між підходами двох армій. Українські військові проходять ретельну підготовку, перш ніж вирушати на фронт. Російська армія, навпаки, кидає своїх людей у бій без жодної підготовки чи турботи про їхнє життя. Вони не цінують ні своїх солдатів, ні тим більше українців, яких сприймають не як людей, а як перешкоду на шляху до захоплення територій.
Мобілізація в Україні — це вимушений крок. І якщо ми не будемо оборонятися зараз, то ризикуємо втратити свою свободу, адже агресор не зупиниться. Росія вже проводить мобілізацію на окупованих територіях, часто примушуючи українців воювати під страхом смерті. Тож ми боремося не тільки за себе, а й за право жити у вільній країні.
Раніше ми повідомляли, українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм.
У ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль" - детальніше на Знай.ua.