Правило 80% передбачає, що підтримання заряду пристрою в "золотій зоні" від 20% до 80% допомагає зберегти здоров'я акумулятора, повідомляє 24 Канал. Багато користувачів застосовують цей підхід, щоб зменшити навантаження на батарею, прагнучи зменшити кількість циклів заряджання та покращити довготривалу роботу.
Спочатку ця стратегія здається простим рішенням для продовження терміну служби акумулятора. Однак вона пов'язана з певними проблемами, які роблять її непридатною для всіх.
Проблеми обмеження заряду до 80%
Однією з найпоширеніших проблем, пов'язаних з правилом 80%, є зменшення витривалості акумулятора. Такі пристрої, як смартфони та ноутбуки, часто споживають значну кількість енергії для навігації, потокового мовлення або ігор. Початок дня із зарядом акумулятора лише на 80% просто робить ваш запас енергії на 20% меншим, а якщо не опускати заряд нижче рекомендованої позначки, то на день у вас всього 60% заряду батареї
Постійно шукати місце для зарядки не завжди зручно, як і носити із собою павербанк. Але що, якщо не дотримуватися порад експертів і заряджати смартфон так, як зручно робити вам?
Чому заряджати смартфон до 100% це нормально?
Зарядка на 100% дає вам змогу використовувати повний заряд смартфона протягом дня. Але за це ви платите зменшенням загального ресурсу акумулятора.
Цікаво, що повна зарядка раз на день є кращою для батареї смартфона ніж регулярні підзарядки протягом дня. Річ у тім, що кожна з них зменшує кількість циклів роботи акумулятора.
Варто зазначити, що за час експлуатації смартфона ви навряд чи відчуєте суттєву втрату ємності батареї пристрою. Сьогодні користувачі міняють смартфон в середньому раз на 2-3 роки, а за цей період падіння ємності майже невідчутне, тож практичного сенсу слідувати правилу зарядки смартфона від 20 до 80% немає.
Вам потрібен баланс
Деякі користувачі віддають перевагу надійності повного заряду, в той час, як інші дотримуються правила 80%, щоб бути спокійними за довговічність акумулятора. Ймовірно, найкращою практикою буде певна золота середина з цих двох підходів:
- Заряджайте до 100% у дні, коли очікується тривале використання.
- Обмежте заряджання до 85% у менш навантажені дні, щоб зменшити вплив на акумулятор.
- Використовуйте режими економії заряду акумулятора та закривайте фонові програми, щоб заощадити енергію.
Хоча жоден акумулятор не працює вічно, ви можете продовжити термін його роботи і який підхід обрати у вашому щоденному досвіді взаємодії зі смартфоном – лише ваш вибір. Зрештою, більшість користувачів оновлюють свої пристрої до того, як деградація акумулятора стає серйозною проблемою, тож, можливо, не варто надмірно перейматися з цього приводу і робити так, як зручно вам.